پنج شنبه, ۱۴ فروردین , ۱۳۹۹
5:23:38 - پنج‌شنبه 24 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مجمع تشخیص مصلحت نظام بر مواضع انقلابی خود درباره c.f.t پافشاری کند
مجمع تشخیص مصلحت نظام بر مواضع انقلابی خود درباره c.f.t پافشاری کند
عضو کابینه دولت دهم گفت: ارجاع لایحه پیوستن ایران به c.f.t ازسوی مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و گفت:مجمع تشخیص مصلحت نظام بر مواضع انقلابی خود پافشاری کند.

سید محمد حسینی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در سمنان اظهار داشت: از زمانی که بحث برجام و موضوع لوایح مرتبط با F.A.T.F در کشور مطرح شد؛ (موافقان این لوایح) این مسئله را مطرح میکنند که ما باید یکسری امتیازاتی را به غرب بدهیم تا آنان نیز متقابلاً (با کشورمان) همراهی بیشتری را داشته و در ایران سرمایهگذاری کنند و از برجام خارج نشده و (در این زمینه) همکاری داشته باشند؛ در حالی که مقام معظم رهبری از همان ابتدا بدبینی خودشان را هم نسبت به آمریکا و هم نسبت به اروپا اعلام کردند.

وی با بیان اینکه امروز حتی اروپاییان نیز ایران را تهدید می کنند که تحریمهای جدیدی را علیه کشورمان به سبب بحث موشکی انجام خواهد داد تصریح کرد: امروز که آنها (آمریکا و اروپا) این چنین اقداماتی را انجام می دهند و اکنون که حتی این افراد (موافقان برجام و لوایح F.A.T.F) هم ماهیت آمریکا و هم ماهیت اروپا را شناخته اند؛ چرا ما باید به آنان (طرف غربی) امتیاز بدهیم؟

خبر جدید  مردم با بصیرت سمنان همزمان با سالروز حماسه ۹ دی ماه فتنه‌گران را محکوم کردند

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: علما و بزرگان کشور ما هم مطرح کردهاند که ما میتوانیم (درباره شفافیت مالی) قوانین داخلی داشته باشیم؛ اما اینکه حتما به گروه مالی F.A.T.F بپیوندیم و بحث مبارزه با پولشویی و c.f.t را قبول کنیم و بعد هم مشخص نباشد که آیا امکان حق تحفظ برای ما وجود دارد یا خیر؟ چرا با این همه ابهامات باید ما بیاییم و خودمان را در شرایطی قرار دهیم که محدودیت برای کشور ایجاد کرده و بعد دچار خود تحریمی شویم و این موضوع بسیار عجیبی است.

عضو کابیه دولت دهم با انتقاد از موضع مجلس شورای اسلامی درباره پیوستن کشورمان به F.A.T.F خاطرنشان کرد: متاسفانه مجلس شورای اسلامی نیز با وجود اینکه میداند این موضوع (پیوستن ایران به F.A.T.F) خلاف منافع ملی و مغایر احکام الهی است و ما نمیتوانیم سلطه و ولایت دیگران را بر خود بپذیریم؛ (بر موضوع موافق خود در قبال پیوستن ایران به F.A.T.F) اصرار می کنند.

خبر جدید  اجتماع بزرگ علمداران بصیرت در مهدی‌شهر برگزار می‌شود

حسینی با اشاره به وظیفه مجمع تشخیص مصلحت نظام در قبال بررسی این لایحه تصریح کرد: امیدواری مجمع تشخیص مصلحت نظام بر مواضع انقلابی خود پافشاری کرده و به این اصرار مجلس توجه نکند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه چرا برخی موافقان لوایح مرتبط با F.A.T.F مخالفان این لوایح را به مخالفت با شفافیت مالی متهم میکنند خاطرنشان کرد: دولتمردانی که میگویند مخالفان c.f.t مخالف شفافیت هستند؛ خودشان در مباحث مختلف مانند برجام و دیگر مسائل پنهان کاری زیادی دارند و حتی حاضر نیستند حقوق های خود را نیز با شفافیت بیان کنند تا مردم از آن مطلع شوند.

خبر جدید  بهار ۹۸| تپه تاریخی میرک دامغان؛ برجای‌مانده از دوران پارینه‌سنگی در نوار جنوبی استان سمنان+فیلم

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با طرح این موضوع که دولت درباره بسیاری از قراردادهای خود نیز پنهان کاری کرده است عنوان کرد: دولتی که معروف به «دولت پنهان کار» است؛ چگونه مدعی این موضوع (طرفداری مخالفان c.f.t با شفافیت مالی) میشود.

حسینی با بیان اینکه (موافقان برجام و لوایح F.A.T.F) اتهام زده و میگویند مخالفان (پیوستن ایران به F.A.T.F) منافعی در تحریمها دارند تصریح کرد: (باید پرسید) چه کسانی در تحریمها منافعی دارند؟

وی خاطرنشان کرد: کسانی که فرار رو به جلو کرده و دیگران را متهم میکنند باید بدانند که شاید در گذشته برخی افراد این شیوهها را باور میکردند؛ اما اکنون که این همه مفاسد و مشکلات را دیدند و با این همه افراد نفوذی و جاسوس که وجود داشت؛ دیگر کسی به این حرفها توجه نمیکند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها

    Sorry, no posts matched your criteria.

بانک پاسارگاد