شنبه, ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹
19:01:24 - جمعه 22 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مجموعه ورزشی آزادگان دانشگاه آزاد اسلامی نگین سمنان
مجموعه ورزشی آزادگان دانشگاه آزاد اسلامی نگین سمنان
معاون دانشگاه آزاد اسلامی سمنان گفت: مجموعه ورزشی آزادگان به‌عنوان مجهز‌ترین مجموعه ورزشی سرپوشیده قابلیت برگزاری مسابقه در تمام رشته‌های ورزشی سالنی را داراست.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در سمنان درباره ویژگیهای مجموعه ورزشی آزادگان این واحد دانشگاهی و فعالیتهای این مجموعه در عرصه ورزش کشور اظهار کرد: امروزه توجه به ورزش یکی از مهمترین نیازهای اجتماعی در تمامجوامع بشری محسوب میشود. باید توجه کرد ارتقای سلامت و کاهش آمار بیماریها، به المانهای مختلفی بستگی دارد که یکی از این المانها که در سلامت جسم و روح جامعه تاثیر مستقیم دارد ورزش است.

محمد روحانیمقدم ادامه داد: برگزاری مسابقات ورزشی دانشجویی فرصت بسیار خوبی برای شناخت استعدادهای ورزشی و تزریق آنان به سطوح مختلف ورزش قهرمانی نیز به شمار میآید که به سادگی از کنار آن نمیتوان گذشت. دانشگاهها محفل بسیار مناسبی برای پرداختن دانشجویان به مقوله ورزش در ابعاد قهرمانی و همگانی بهحساب آمده و میتوانند نقش مهمی در گسترش ورزش در جامعه ایفا کنند.

وی تصریح کرد: ترویج ورزش دانشگاهی زمینهساز توسعه و ترویج فرهنگ ورزشی و ورزش عمومی در میان آحاد جامعه بهویژه جوانان شده موجبات شورونشاط و تحرک در میان دانشجویان و در نهایت تسری آن به کل جامعه را فراهم میکند.
محمد روحانی

روحانیمقدم با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بهعنوان بزرگترین مجموعه دانشگاهی حضوری جهان با درک صحیح از این نیاز اجتماعی، گامهایی مهم و اساسی را در نشر و بسط ورزش در میان دانشجویان برداشته است، گفت: برگزاری مسابقات متعدد ورزشی در میان واحدهای بیشمار دانشگاه، استانها و در نهایت برگزاری المپیادهای ورزشی در بیش از ۱۳ رشته ورزشی در دو بخش پسران و دختران فقط بخشی از این فعالیت گسترده بهحساب میآید.

وی افزود: ایجاد زیرساختهای مورد نیاز از طریق ساخت، تجهیز و راهاندازی مجموعههای ورزشی، حمایت از ورزشکاران قهرمان و مدالآور در عرصه ملی و بینالمللی و حضور در سطح اول ورزش قهرمانی و لیگهای برتر در رشتههایی نظیر بسکتبال، تکواندو، تنیس روی میز، شمشیربازی، بدمینتون و بسیاری رشتههای دیگر بخش دیگری از حرکت روبهجلو و موفقیتآمیز دانشگاه در عرصه ورزش کشور و جهان است.

عضو هیئت رئیسه واحد سمنان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی سمنان هم بهعنوان بخشی از بدنه این خانواده بزرگ افتخار دارد تا با در اختیار داشتن بزرگترین مجموعه ورزشی سرپوشیده دانشگاهی در استان سمنان و حضور در عرصههای مختلف ورزشی دراینبین سهمی از پرورش جوانان این مرزوبوم را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: وجود مجموعه فاخر ورزشی آزادگان بهعنوان یک زیربنای مورد نیاز در امر ورزش از جمله افتخاراتی است که دانشگاه آزاد اسلامی سمنان به آن میبالد.

مجموعه ورزشی آزادگان سمنان

روحانیمقدم در معرفی این مجموعه ورزشی به آنا گفت: مجموعه ورزشی سرپوشیده آزادگان بهعنوان بزرگترین و مجهزترین مجموعه ورزشی سرپوشیده دانشگاهی در استان سمنان مشتمل بر یک سالن اصلی و ۶ سالن فرعی بوده که قابلیت برگزاری مسابقه در رشتههای ورزشی سالنی را داراست.

خبر جدید  وقوع 127 مورد حادثه و حریق در سمنان

معاون دانشجویی و فرهنگی واحد سمنان ادامه داد: این مجموعه سال ۱۳۹۴ بهطور رسمی افتتاح و در مراسم افتتاحیه میزبان مهمترین رویداد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه در رشته بسکتبال بود. جایی که ۳۰تیم ورزشی در قالب سه دسته با یکدیگر به رقابتی جذاب و تماشایی پرداختند.

روحانی مقدم با بیان اینکه سالنهای این مجموعه با کاربری برگزاری مسابقات مختلف دانشگاهی و باشگاهی، تمرینات تیمهای ملی، دانشجویی و کارمندی و اوقات فراغت است به بیان ویژگیها و مشخصات سالنهای ورزشی این مجموعه ارزشمند پرداخت و خاطرنشان کرد: مجموعه ورزشی آزادگان دارای مساحت ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع در تمامسالنها مجهز به سیستم سرمایشی و گرمایشی هواساز هستند و امکانات صوتی در هر سالن بهصورت جداگانه در نظر گرفته شده است.

وی به معرفی امکانات مهمانسرای فرهیختگان برای اسکان و پذیرایی از ورزشکاران در مسابقات در سطح ملی و بینالمللی پرداخت و گفت: یکی از مهمترین دغدغههای برگزاری مسابقات در سطح ملی و بینالمللی خدمات رفاهی است که خدماتی نظیر اسکان و تغذیه را میتوان از آن جمله برشمرد.

مجموعه ورزشی آزادگان سمنان

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنانافزود: مهمانسرای دانشگاه واقع در نزدیکترین فاصله مکانی به محل مجموعه ورزشی آزادگان با اتاقها و سوئیتهایی مجهز و مبله با آراستگی مناسب و رسیدگی درخورشان میهمانان علاوه بر سرویسدهی به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، استادان و کارکنان مهمان و مدعو، پذیرای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و ورزشکاران شرکتکننده در مسابقات ورزشی است.

وی تأکید کرد: وجود امکانات رفاهی مورد نیاز در حد امکانات هتلینگ در این مهمانسرا شرایطی را فراهم کرده که بهخوبی پاسخگوی نیاز اسکان ورزشکاران است.

روحانیمقدم باتأکید بر این نکته که دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سمنان با برخورداری از این امکانات برای صرف اوقات ورزش خود میتوانند از تسهیلات و امتیازات در نظر گرفتهشده برای ورزشکاران نیز بهرهمند شوند، درباره امکانات و تجهیزات پیشرفته مجموعه ورزشی آزادگان واحد سمنان خاطرنشان کرد: این واحد دانشگاهی همواره آمادگی همکاری با فدراسیونها و هیاتهای ورزشی برای برگزاری مسابقات، اردوها و دورههای آموزشی را دارد.

معرفی بخشهای مختلفمجموعه ورزشی ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربعی آزادگان

سالن چندمنظوره:

مجموعه ورزشی آزادگان سمنان

سالن اصلی به مساحت کلی هزار و ۷۳۰ مترمربع در مجموعه ورزشی آزادگان علاوه بر زمین رسمی مسابقات که قابلیت برگزاری مسابقات رشتههای فوتسال، والیبال، بسکتبال و هندبال، دارای سکوی تماشاگران با ظرفیت ۶۰۰ صندلی و قابلیت تاشو و متحرک، دو رختکن، سرویس بهداشتی مجزا و اتاق مخصوص مربیان است.

خبر جدید  بانک‌ها برای حل مشکل سرمایه در گردش در خدمت بخش تولید باشند

وجود یک دیواره زیبای سنگنوردی در ضلع جنوبی سالن، امکان برگزاری مسابقات این رشته را نیز فراهم کرده که در نوع خود منحصربهفرد و قابل توجه است.

کفپوش این سالن از جنس پارکت چوبی ارتجاعی ۱۸ میلیمتر طرح سلامت هست که باعث کاهش آسیبدیدگی برای ورزشکاران است.

سالن کشتی:

مجموعه ورزشی آزادگان سمنان

این سالن به مساحت ۳۴۰ مترمربع دارای یک تخته تشک کشتی، اتاق مربی، رختکن و سرویس بهداشتی مجزاست. تیم کشتی دانشجویی برای تمرین از این سالن استفاده میکند؛ اما در زمان برگزاری و میزبانی مسابقات بهمنظور فراهم آوردن شرایط مطلوبتر و استفاده همزمان از سه تشک، مسابقات در سالن اصلی برگزار میشود.

سالن بدمینتون:

سالن بدمینتون به مساحت ۳۴۰ مترمربع در این مجموعه ورزشی دارای ۲ زمین خطکشی شده استاندارد، اتاق مربی، رختکن و سرویسهای بهداشتی مجزا است. این سالن دارای ۳ عدد تور و پایه متحرک بوده و کفپوش آن از نوع کمپارس است. بیشترین کارایی این سالن در برگزاری کلاسهای درس در رشته تخصصی بدمینتون، تمرین تیمهای بدمینتون دانشگاه در بخشهای دانشجویی و کارکنان و پرکردن اوقات فراغت است.

مجموعه ورزشی آزادگان سمنان

سالن تنیس روی میز:

سالن اختصاصی تنیس روی میز به مساحت ۲۶۰ مترمربع در مجموعه ورزشی آزادگان، دارای ۴ عدد میز پینگپنگ استاندارد، اتاق مربی، رختکن و سرویسهای بهداشتی مجزا هست و کفپوش آن از نوع کمپارس صادراتی است.

تیم تنیس روی میز دانشگاه با توجه به حضور قهرمانان برجسته این رشته در جمع کارکنان، استادان و دانشجویان همیشه جزو قهرمانان استان و مدعیان اصلی در کشور محسوب میشود. این تیم تاکنون مقامهای قابل توجهی را در سطوح استانی و ملی از آن خود کرده است.

مجموعه ورزشی آزادگان سمنان

سالن رزمی (تیراندازی):

این سالن در ابتدا با هدف ساخت سالن تیراندازی جنگی و شلیک به اهداف متحرک طراحی شد که بهدلیل پارهای مشکلات نظیر بحث امنیتی در نگهداری سلاح جنگی تغییر کاربری داد و اکنون بهعنوان سالن ورزشهای رزمی استفاده میشود.

این سالن به مساحت ۵۷۰ مترمربع، دارای یکتخته تاتامی استاندارد برای رشته کاراته و تکواندو و یک تخته تشک جودو، اتاق مربی، رختکن و سرویسهای بهداشتی مجزا است.

سالن بدنسازی:

مجموعه ورزشی آزادگان سمنان

بدون شک یکی از مجهزترین و بهترین سالنهای موجود در میان سالنهای ورزشی مجموعه ورزشی آزادگان سالن بدنسازی و پاورلیفتینگ آن بهحساب میآید. شاید به جرئت بتوان گفت به لحاظ تنوع وسایل، تجهیزات و تعداد بتوان سالن بدنسازی این مجموعه را جزو منحصربهفردترین سالنهای بدنسازی استان دانست. بدون شک این سالن در میان سالنهای بدنسازی دانشگاههای کشور سرآمد و بهترین است.

سالن بدنسازی مجموعه ورزشی آزادگان به مساحت ۲۹۰ مترمربع، مجهز به مجموعه کاملی از دستگاههای بدنسازی برای تقویت عضلات، سه دستگاه تریدمیل و دوچرخه ثابت، دو عدد اسکی مقاومت برقی هستکه در مجموع این سالن توانسته است کامل دستگاههای بدنسازی را در خود جای دهد. وجود تخته وزنهبرداری از دیگر ویژگیهای این سالن محسوب میشود. این مجموعه دارای یک باب سونای خشک به مساحت ۳۰ مترمربع است. اتاق مربی، رختکن و سرویسهای بهداشتی مجزا نیز در این سالن وجود دارد.

خبر جدید  بازدید چهره ماندگار مکانیک از توانمندی‌های دانشگاه آزاد سمنان

از سالن بدنسازی برای بازتوانی و توانبخشی ورزشکاران آسیبدیده و تقویت اختصاصی عضلات هم استفاده میشود.

سالن شطرنج:

مجموعه ورزشی آزادگان سمنان

رنگبندی جذاب و وجود کفپوش زیبا در کنار میزهای شطرنج جلوه و زیبایی خاصی به سالن شطرنج مجموعه ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان داده بهطوریکه این سالن را جزو زیباترین سالنهای ورزش شطرنج در استان یا حتی کشور قرار داده است.

این سالن به مساحت ۲۷۵ مترمربع، دارای ۱۰ عدد میز و صندلیهای استاندارد برای برگزاری مسابقات کشوری، ساعتهای دیجیتال، مهره و صفحه استاندارد بوده و دارای اتاق مربی و سرویسهای بهداشتی مجزاست.

امکانات آموزشی و اداری:

مجموعه ورزشی آزادگان سمنان

دانشگاه آزاد اسلامی سمنان اکنون در رشته تربیتبدنی در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و در دو گرایش فیزیولوژی و مدیریت ورزش، فعال است. علاوه بر رشته ذکر شده برگزاری واحدهای عملی تربیتبدنی یک و دو برای سایر دانشجویان در این مجموعه انجام میشود.

این مجموعه ورزشی قابلیت برگزاری کلاسهای آموزشی برای همه سنین (نونهال، جوانان، بزرگسالان) در کنار برگزاری کلاسهای مربیگری، داوری و اردوهای آمادگی تیمهای ورزشی در همه رشتههای ورزشی سالنی حتی در سطح ملی را دارد.

مجموعه اداری در طبقه هم کف این مجموعه مشتمل بر دو اتاق مجهز به امکاناتی نظیر اینترنت پرسرعت و شبکه دبیرخانه و نمازخانه قرار گرفته است.

امکانات رفاهی:

مجموعه ورزشی آزادگان سمنان

وجود امکانات خوابگاهی و رفاهی در طبقه دوم بخش اداریبا قابلیت پذیرایی از ۶۰ تا ۱۰۰ ورزشکار بهصورت همزمان از ویژگیهای خاص این مجموعه است. امکانی که کمبود آن تا پیش از این ورزش استان را بهشدت و بارها و بارها آزار داده و حتی میزبانی مسابقات مختلف را از سمنان گرفته بود در حالی که با راهاندازی و تجهیز این بخش در مجموعه ورزشی آزادگان دانشگاه آزاد اسلامی امروز بسیاری از هیئتهای ورزشی دیگر دغدغهای برای میزبانی مسابقات نخواهند داشت.

این مجموعه دارای ۶ اتاق مجهز به تخت، ملحفه، پتو، تلویزیون و یخچال امکان اسکان ۶۰ نفر را فراهم کرده که البته تا ۱۰۰ نفر قابل افزایش است.

اتاق سرپرست و مربیان بهصورت چهار نفره، رختکنهای مجزا، سرویسهای بهداشتی، حمام، آبدارخانه و سلف در کنار سیستم سرمایشی و گرمایشی بهصورت هواساز از دیگر نکات این مجموعه رفاهی است.

گزارش از مصطفی فیص

انتهای پیام/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد