یکشنبه, ۱۰ اسفند , ۱۳۹۹
13:59:46 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مراجعه مردم شاهرود به پزشک ۲ برابر سرانه کشور است
مراجعه مردم شاهرود به پزشک ۲ برابر سرانه کشور است
 به گزارش خبرنگار مهر، رضا چمن در نشست خبری پیش از ظهر یکشنبه خود با حضور اصحاب رسانه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، ضمن بیان اینکه ازدیاد مراجعه به پزشک در شهرهای تحت خدمات این دانشگاه به‌وضوح دیده می‌شود، تأکید کرد: بیش از پنج‌تا شش بار مراجعه سالانه به پزشک در شاهرود، در مقایسه با […]

 به گزارش خبرنگار مهر، رضا چمن در نشست خبری پیش از ظهر یکشنبه خود با حضور اصحاب رسانه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، ضمن بیان اینکه ازدیاد مراجعه به پزشک در شهرهای تحت خدمات این دانشگاه به‌وضوح دیده می‌شود، تأکید کرد: بیش از پنج‌تا شش بار مراجعه سالانه به پزشک در شاهرود، در مقایسه با آمار کشوری که دو تا سه بار اعلام‌شده نشان می‌دهد توجه به افزایش سوادبهداشتی و اصول پیشگیری و به‌ویژه خودمراقبتی از جمله نیازهای اساسی سلامت جامعه و از وظایف مشترک جامعه پزشکی  و اصحاب رسانه است.

خبر جدید  پرداخت ۱۲ میلیارد تومان وام به نیازمندان استان سمنان

وی با تاکید بر اینکه افزایش خود مراقبتی مراجعات غیرضروری مردم به پزشک را کاهش خواهد داد، تصریح کرد: مراجعاتی که علاوه بر افزایش هزینه های درمان و مصرف دارو مانع از رسیدگی به بیماران واقعی می‌شود.

ناوگان اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیازمند نوسازی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن اشاره به مراجعات بالا و شبانه روزی به اورژانس بیمارستان‌ها به‌عنوان یکی از چالش های این دانشگاه، در بیان آمار دیگری اظهار داشت: اورژانس بیمارستانی ما روزانه  ۷۰۰ مراجعه‌ کننده دارد که قرار داشتن در مسیر ترافیک جاده‌ای خصوصا محور مواصلاتی تهران-مشهد حجم مراجعات این بخش را افزایش داده است.

خبر جدید  دستگیری عاملان تخریب خودروی استاد دانشگاه در شاهرود

چمن همچنین با یادآوری اینکه بیش از ۵۰ درصد مساحت و بین ۳۷ تا۴۰ درصد جمعیت استان سمنان تحت پوشش این دانشگاه قرار دارد، تصریح کرد: ناوگان اورژانس پیش بیمارستانی ما با ۱۵ دستگاه آمبولانس بالای ۱۰سال نیاز به نوسازی وآمبولانس جدید دارد.

وی در ادامه به تعداد بالای اعضای هیئت‌علمی به نسبت دانشجویان در این شهر اشاره کرد و گفت: در دانشگاه های علوم پزشکی کشور درازای هر ۱۱ دانشجو و در شاهرود به ازای هر ۱۴ دانشجو یک عضو هیئت‌علمی وجود دارد.

ضرورت توسعه در شاخص‌های کیفی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود سپس به آمار دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه نیز پرداخت و ابراز داشت: ۲۷ درصد دانشجویان علوم پزشکی کشور بدون احتساب دکترا تحصیلات تکمیلی دارند، اما در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود علیرغم قدمت نه‌چندان زیاد، هفت درصد از مجموع را دانشجویان تحصیلات تکمیلی دربرمی گیرند.

خبر جدید  مجلس مستقلاً به قانون‌گذاری در زمینه مبارزه با پول‌شویی بپردازد

چمن در پایان با تأکید بر آمار مذکور افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود در شاهرود، جای پیشرفت زیادی وجود دارد و برای توسعه در شاخص‌های کیفی باید اقدامات مؤثرتری انجام گیرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد