یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹
21:08:32 - شنبه 16 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مراکزکاریابی سمنان امسال ۳۵۰۰ نفر را به کار گماردند
مراکزکاریابی سمنان امسال ۳۵۰۰ نفر را به کار گماردند
سمنان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: سه هزار و ۵۰۰ بیکار در ۱۱ ماه ۹۷ از طریق مرکزهای کاریابی اشتغال یافتند.

اسماعیل غنیان عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ایجاد سه هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در مدت ۱۱ ماه امسال توسط مرکزهای کاریابی مطلوب نیست و باید بیشتر تلاش شود.
وی ادامه داد: در استان سمنان ۱۶ مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است که این اداره کل در قالب کمیته مراکزکاریابی را کنترل و پایش می کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ابراز داشت: درصورتی که مرکزهای کاریابی مرتکب تخلف شوند تا حد ابطال فعالیت مرکز مورد بررسی قرار می گیرد.
وی با بیان این که امسال در کشور ایجاد یک میلیون شغل در بخش خصوصی و ۳۰ هزار شغل در بخش دولتی هدفگذاری شده است، اضافه کرد: استان سمنان امسال به لحاظ شاخص جمعیتی در تعهد ایجاد اشتغال عملکرد قابل قبولی در اشتغالزایی داشته است.
غنیان خاطرنشان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان برای رسیدن به تعهد اشتغال با دریافت نیازها و فرصت های بخش های مختلف خصوصی و دولتی استان سمنان سند اشتغال تدوین کرد و با کمک این سند استان توانسته به بیش از ۹۱ درصد تعهد اشتغال خود عمل کند.
وی یادآور شد: بر اساس خود اظهاری دستگاه های اجرایی برای سال ۹۷ قرار شد ۱۰ هزار و ۶۴۸ شغل در سمنان ایجاد شود براساس آمار ثبت شده از به کارگمارده شدگان در سامانه رصد در ۱۱ ماه امسال حدود ۹ هزار و ۷۰۱ شغل ایجاد شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: سازمان های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی استان بیشترین تعهد اشتغال را در سال جاری به خود اختصاص دادند.
به گزارش ایرنا، در استان ۷۰۲ هزار نفری سمنان بیش از ۲ هزار واحد صنعتی و تولیدی فعال است.
سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد، در کشاورزی بیش از ۱۴ درصد و تولید ناخالص این استان با رقمی حدود ۱۸٫۲ درصد مربوط به بخش کشاورزی و حدود ۲۲ درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.
نرخ بیکاری در استان سمنان براساس آخرین آمار ۶٫۶ است.
۷۳۴۲/۶۱۰۳

خبر جدید  امام جمعه دامغان: دولت برای طرح ملی انتقال آب خزر تلاش کند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد