چهارشنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۹
18:51:23 - یکشنبه 31 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد سمنان برند می‌شوند/توسعه مدارس مهارتی
مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد سمنان برند می‌شوند/توسعه مدارس مهارتی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سمنان برندسازی مراکز تحقیقاتی این دانشگاه را از برنامه‌های حوزه پژوهش و فناوری در سال ۹۸ دانست و از گسترش مدارس مهارتی سما خبر داد.

عبدالله خالصیدوست در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در سمنان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در سال ۹۷ موفقیتهای زیادی داشت کهمیتواند در مسیر توسعه نقش زیربنایی داشته باشدبا تشریح گزارش عملکرد این واحد دانشگاهی در سال گذشته در حوزه آموزش اظهار کرد: تصویب و فعالسازی چهار رشته کاربردی روانشناسی،حقوق در مقطع کارشناسی و مهندسی پزشکی با گرایش بیوالکتریک و مدیریت خدمات بهداشتی در مقطع ارشد مدیریت مالی در این واحد دانشگاهی از آن جمله است.

وی با یادآوری دستاورد مهم دیگر این حوزه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنانافزود: با توجه به ظرفیتها و توانمندیهای این واحد دانشگاهی، ارتقای دانشکده پرستاری مامایی به دانشکده علوم پزشکی از جمله رویدادهایی بود که زمینه مساعدی را برای توسعه بیشتر این حوزه در این واحد دانشگاهی فراهم آورد.

هیئتعلمی توانمند، ارتقای کیفیت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان، وجود هیئتعلمی توانمند و کیفی را یکی از عوامل ارتقای کیفیت در این دانشگاه برشمرد و ادامه داد: در این راستا ارتقایچهار نفر از همکاران هیئتعلمی از مرتبه مربی به استادیاری یا دانشیاری به اعتباربخشی و کیفیسازی دانشگاه کمک قابل توجهی کرده است.

خالصیدوست، اخذ مجوز فعالیت هنرستانهای فنیوحرفهای پسرانه و دخترانه سما از آموزشوپرورش، کیفیتبخشی به کارآموزی دانشجویان پرستاری و مامایی با متنوعسازی مراکز کارآموزی و کارورزی و پیگیری برگزاری جلسات اخلاق پزشکی را از دیگر موضوعاتی عنوان کرد که در کارنامه یکساله حوزه آموزش دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان ثبت شده است.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با اشاره به اهمیت حوزه پژوهش و فناوری تصریح کرد: این روزها پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی جایگاهخاصی یافته است. تولید محصول از علم گامی است که دانشگاه آزاد اسلامی برداشته و تلاش میکند در این مسیر به حرکت خود ادامه دهد.

خالصیدوست به عملکرد حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در یک سال گذشته پرداخت و با تأکید بر نقش درآمدزایی این حوزه برای اتکای بیشتر به درآمدهای غیرشهریهای، اجرای طرحهای بروندانشگاهی و عقد ۱۴ قرارداد را اقدامات مهم این حوزه برشمرد.

وی، اخذ مجوز و شروع کار دو مرکز تحقیقاتی جدید با عنوانهای مرکز تحقیقات گردشگری دامنه جنوبی البرز مرکزی و مرکز تحقیقات کارآفرینی، ایدهپردازی و تجاریسازی را از دیگر اقدامات مهم و قابلتوجه در این حوزه دانست و خاطرنشان کرد: وجود اعضای هیئت علمی کارآمد در کنار امکانات و تناسب امکانات کارگاهی،آزمایشگاهی و تحقیقاتی با نیازهای جامعه، این فرصت را برای دانشگاه آزاد اسلامیواحد سمنان به وجود آورده تا نسبت به ایجاد زیرساختهای لازم برای مشارکت در رفع مشکلات جامعه گام بردارد.

خبر جدید  نظر استاندار سمنان درباره فعالیت معدن آلومینا در منطقه شاهوار

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان، عضویت این واحد دانشگاهیدر شبکه آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را از رویدادهای مهم سال ۹۷ برشمرد و یادآور شد: اخذ مجوز استقرار الزامات استاندارد ۱۷۰۲۰ مرکز تحقیقات انرژی و توسعه پایدار و آغاز استقرار الزامات استاندارد ۱۷۰۲۵ در آزمایشگاه مرکز تحقیقات ژئوتکنیک لرزهای و بتن توانمند هم موضوعاتی است که میتوان به آن اشاره کرد.

انعقاد ۱۳ تفاهمنامه با سازمانها و ارگانها در راستایتوسعه فعالیت پژوهشی

خالصیدوست، انعقاد ۱۳ تفاهمنامه همکاری با سازمانها،ارگانها و برگزاری ۳۴ عنوان دوره آموزشی برای سازمان نظاممهندسی را نشان از تلاش این حوزه برای توسعه فعالیت پژوهشی و گستردهشدن دامنه همکاریهای دانشگاه با صنعت و جامعه دانست و متذکر شد: امروز دانشگاه آزاد اسلامی با گذر از نسل دوم دانشگاه یعنی پژوهشمحوری در حال حرکت به نسل سوم یعنی دانشگاه فنآفرین و فنمحور بوده و اجرای برنامهها و طرحهای تخصصی در این باره مؤید تغییر نگرش در برنامههای مدیریتی این دانشگاه است.

وی به موضوع مجلات علمی و تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان گریزی زد و توضیح داد: رشد ۴۰ درصدی امتیاز مجله سیستم اطلاعات جغرافیایی در برنامهریزی (GIS)،نمایهسازی آن در پایگاههای مختلف علمی، قرارگیری مجله مهندسی مکانیک و ارتعاشات این واحد دانشگاهی در رده A بسیار نویدبخش بوده و نشان از تلاش و همت بیشازپیش اعضای هیئت علمی در اعتلای نام و کیفیسازی این دانشگاه دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان از رشد ارجاعات به مقالات در پایگاه استنادی Scopus و افزایش شاخص h-index واحد سمنان خبر داد و تشریح کرد: از آنجا که مؤثرترین دانشگاهها، نشریات، آثار علمی و دانشمندان از طریق این پایگاه مشخص میشوند امیدوارم با تلاش جمعی،اراده و انگیزه مضاعف بتوانیم در سال آینده نسبت به رشد این شاخص اقدام کنیم.

خالصیدوستبا تشریح فعالیتهای صورت گرفته در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان بیان کرد: خدمات رفاهی،فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی از مهمترین دغدغههای دانشجویان در دوران تحصیل محسوب میشود و برگزاری طرحهایدانشجویی مانند شمیم معرفت، هماندیشی بسیج و حلقههای صالحین، محافل انس با قرآن در خوابگاههای دانشجویی، برگزاری اردوهای دانشجویی و مراسم ملی و مذهبی، مسابقات قرآن و عترت و … در کنار فعالیت کانونهای دانشجویی در راستای امیدزایی از جمله اقداماتی است که بهطور مستمر در دستور کار بوده است.

خبر جدید  15 هزار حیات‌وحش علف‌خوار سمنان در خطر گرسنگی

ترویج ورزش دانشگاهی زمینهساز توسعه و ترویج فرهنگ ورزشی

دکتر عبدالله خالصی دوست

وی با اشاره به برگزاری جلسات پرسش و پاسخ در راستای رسیدگی به مشکلات و جلب اعتماد دانشجویان افزود: ارائه مشاورههای تخصصی در زمینههای روانشناسی، بهداشتی، تحصیلی و … به دانشجویان از دیگر اقداماتی بوده که در این حوزه و در قالب کلینیک سلامت دانشگاه پیگیری شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان، توجه به ورزش بهعنوان یکی از مهمترین نیازهای اجتماعی را از دیگر برنامههای خود در این واحد دانشگاهی عنوان و با بیان اینکه ترویج ورزش دانشگاهی زمینهساز توسعه و ترویج فرهنگ ورزشی و موجب شورونشاط و تحرک در میان دانشجویان خواهد شد، تأکید کرد: برگزاری مسابقات متعدد ورزشی در سطح ملی و استانی از جمله میزبانی مسابقات کشوری در رشتههای کاراته، تکواندو، تنیس روی میز در دو بخش خواهران و برادران و مسابقات فوتسال در سطح استانی و میزبانی از اردوی تیم ملی تکواندو نوجوانان جمهوری اسلامی ایران از دیگر اقداماتی بود که در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی این واحد دانشگاهی پیگیری و اجرا شده است.

خالصیدوست، اقدامات انجام شده در حوزه توسعه و مدیریت منابع را مورد توجه قرار داد و با اشاره به محدودیتهای موجود در تأمین منابع، پرداخت بهموقع حقوق و دستمزد کارکنان را از جمله اولویتهای مهمی برشمرد که در طول سال گذشته در دستور کار قرار داشته است.

وی از مهمترین دغدغههای این روزهای دانشجویان و خانوادههای آنانرا مقوله مالی و پرداخت شهریه دانست و حل مشکلات مالی و معیشتی حاکم بر اقشار مختلف که علاقهمند به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هستند را از اولویتهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنانبرشمرد و گفت: توجه به مسائل مالی و پرداخت شهریه دانشجویان همواره جزء دغدغههای مسئولان این دانشگاه بوده؛بهطوریکه افزایش سالانه نرخ شهریه پرداختی با حداقل نرخ تورم و در بسیاری از موارد حتی کمتر از این نرخ بهطور سالانه محاسبه و اعلام میشود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان افزود: این واحد دانشگاهی برنامههای مختلفی را برای تسهیل در پرداخت شهریه همواره در دستور کار معاونت توسعه مدیریت و منابع قرار داده است. بر این اساس با در نظرگرفتن حداکثر میزان تسهیلات، تلاش شده تا در مسیر جلب رضایتمندی دانشجویان و خانواده شریف آنان حرکت کنیم.

خالصیدوست عنوان کرد: تقسیط شهریه، برخورداری از تخفیفات برابر قانون،دستورالعملهای موجود و متناسب با توان مالی دانشگاه در کنار تخصیص تسهیلات مختلف صندوق رفاه دانشجویی و معرفی به مراکز مالی و حمایتی مرتبط از مهمترین برنامههای این دانشگاه در سال گذشته بوده است.

وی پرداخت وامهای پسانداز به کارکنان و اعضای هیئت علمی، ساماندهی به املاک،مستغلات و انجام تشریفات قانونی آن نظیر نقشهبرداری، پایان کار و …، اصلاح دیماند مجتمع و کسب درآمد ناشی از آن در کنار اخذ مجوزهای لازم بهمنظور آغاز عملیات محوطهسازی و تکمیل ساختمان آموزشی A111 را از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه معرفی کرد.

خبر جدید  دخالت‌های بی‌مورد و سوءمدیریت‌ها عامل اصلی ایجاد بحران است

برنامههای دانشگاه آزاد اسلامی سمنان در سال ۹۸

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در پاسخ به این سؤال که مهمترین اقدامات و برنامههای شما در سال ۹۸ چه خواهد بود، گفت: در حوزه آموزش ایجاد تحول در نظام آموزشی از طریق کیفیتافزایی و کارآمدی، اصلاح هرم هیئت علمی، توسعه مدارس مهارتی سما بهعنوان دروازه ورود دانشجویان به دانشگاه آزاد اسلامی،توسعه رشتههای کاربردی و تعامل با آموزش و پرورش در راستای جذب دانشآموزان مهارتی و فنیوحرفهای سال جاری در دستور کار خواهد بود.

خالصیدوست خاطرنشان کرد: در حوزه پژوهش و فناوری برندسازی مراکز تحقیقاتی موجود، گستردهسازی دامنه ارتباط دانشگاه با بخشهای مورد نیاز در جامعه و صنعت از طریق اجرای تفاهمنامههای همکاری با سازمانها، ارگانها، شرکتها و دوایر دولتی و خصوصی، حمایت از فعالیتهای دانشبنیان، توجه به حوزه کارآفرینی و تجاریسازی و هدایت سرمایهها به سمت اشتغال مولد و کارآفرینی، ایجاد خوشههای صنعتی گچ و نمک و ارتباط مؤثر با سازمانهای مختلف برای انجام پژوهشهای کاربردی از رئوس اقداماتی است که سال ۹۸ در دستور کار قرار دارد.

وی درباره برنامههای حوزه دانشجویی و فرهنگی در سال جدید توضیح داد: تقویت حس وفاداری به آرمانهای انقلاب اسلامی در بین اعضا، ایجاد شورونشاط دانشجویی،انگیزه و امید در دانشجویان برای تقویت حس خودباوری، عزت ملی و نگاه خوشبینانه به آیندهعنوان سیاستهای کلی در این حوزه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنانبه بیان برنامههای حوزه توسعه و مدیریت منابع در سال ۹۸ پرداخت و اضافه کرد: اصلاح ساختار مالی، اعطای وامهای دانشجویی کمبهره، ایجاد انضباط مالی بیشتر، ایجاد درآمدهای پایدار از طریق اقتصاد دانشبنیان،طرحهای خارج از دانشگاه و ایجاد مکانیزم مناسب برای پیگیری وصول مطالبات معوق از محورهای اصلی سیاستهای اجرایی در سال آینده است.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد