دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹
21:00:15 - سه‌شنبه 12 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسیر زندگانی در راه چشمه علی دامغان
مسیر زندگانی در راه چشمه علی دامغان
سمنان- ایرنا- سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان گفت: برنامه کاشت درخت در مسیر شهر کلاته رودبار به مجموعه تاریخی چشمه علی، تحت عنوان مسیر زندگانی آغاز شد.

علی اکبر عباسی راد عصر سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مسیر سبز شهر کلاته رودبار تا مجموعه گردشگری و تاریخی چشمه علی دامغان به طول حدود پنج کیلومتر به عنوان مسیر زندگانی آغاز شد.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان ادامه داد: در این محدوده، در مسیر رفت و برگشت، نهال های سنجد و توت به نام نوزادان تازه متولد شده شهرستان غرس می شود.
عباسی راد تصریح کرد: همشهریان می توانند با تولد فرزندان خود در این مسیر و به نام نوزاد متولد شده، ضمن تماس با شهرداری کلاته رودبار ضمن تامین نهال درخت، آن را در مسیر مربوطه غرس کنند.
وی افزود: وظیفه تامین نهال بر عهده منابع طبیعی و آبخیزداری، کاشت نهال با خانواده نوزاد و نگهداری و رسیدگی به نهال غرس شده بر عهده شهرداری کلاته رودبار است.
عباسی راد گفت: در گام اول، تعداد ۵۰۰ اصله نهال سنجد و کاج تحت عنوان مسیر زندگانی در حدود یک و نیم کیلومتر از این مسیر، غرس شد.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان گفت: این اقدام با هدف ایجاد فرهنگ کاشت درخت و نگهداری از آن در جامعه و ساخت آینده ای سبز برای فرزندان اجرا می شود.
به گزارش ایرنا، شهرستان دامغان دارای یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۶۹۲ هکتار اراضی ملی است که تاکنون برای ۹۸ درصد از اراضی ملی این شهرستان سند مالکیت دفترچه ای به نام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر شده است. تعداد ۶۰ هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی در شهرستان دامغان توزیع شد.
۹۸۵۶/۷۴۰۸

خبر جدید  میزگرد «تحقق عدالت اجتماعی» در ایرنا سمنان برگزار شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد