سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹
12:40:29 - شنبه 19 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشکل آب شرب پنج روستای دامغان رفع شد
مشکل آب شرب پنج روستای دامغان رفع شد
سمنان- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دامغان گفت: مشکل کمبود آب شرب پنج روستای این شهرستان با حفر چاه، رفع شد.

بهروز زارع وامرزانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حفر چاه آب شرب مجتمع جزن در راستای کاهش آبدهی این مجتمع و برای جلوگیری از بحران آبی در فصل تابستان انجام گرفته است.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دامغان گفت: با توجه به کاهش شدید آب دهی چاه آب شرب مجتمع، مطالعه و بررسی های فنی چاه مذکور برای جابجایی و حفر مجدد انجام و با همکاری امور منابع آب، نقطه مناسب برای حفر چاه تعیین شد.
وی افزود: عملیات حفر چاه از تاریخ ۱۹ دی ماه سال جاری با صرف اعتبار ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارهای ملی و شهرستانی آغاز شده است.
زارع وامرزانی گفت: مجتمع جزن زیر مجموعه مجتمع کلان خاتم دامغان و شامل روستاهای جزن، حاجی آباد بستجان، ابوالبق، طاق و حسین آباد حاج علینقی است.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دامغان افزود: جمعیت زیر مجموعه این مجتمع بالغ بر سه هزار نفر و دارای یک هزار و ۵۰۰ اشتراک است.
به گزارش ایرنا، ۱۲۰ رشته قنات شناسنامه دار به منظور تامین آب شرب و کشاورزی در این شهرستان وجود دارد.
در سرشماری سال ۹۵ مشخص شد شهرستان دامغان ۹۴ هزار و ۱۹۰ نفر در ۳۰ هزار و ۲۹۶ خانوار جمعیت دارد که ۷۲ هزار و ۹۲۵ نفر جمعیت شهری و ۲۱ هزار و ۲۶۵ نفر جمعیت روستایی را شامل می‌ شود.
۹۸۵۶/۷۴۰۸

خبر جدید  برف بهاری شهر دیباج دامغان را سفید پوش کرد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد