به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛رئیس دانشگاه سمنان در این نشست با تاکید بر تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه گفت : خوشبختانه وزارت علوم هم به سمت تقویت این ارتباط در حرکت است .
دکتر مسعود نصیری زرندی به نقش دانشگاهها و مراکز پژوهشی در برطرف کردن چالشهای پیش روی صنعت اشاره کرد و افزود: دانشگاهها با معرفی توانمندیها و تجارب خود می توانند کمکهای مؤثری به بخش صنعت ارائه دهند .
وی به اهمیت ارتباط اساتید با صنعت اشاره کرد و افزود : اگر استادی با صنعت به صورت مستقیم در ارتباط باشد می تواند تدریس بهتری هم داشته اما اگر استادی از فضای صنعت دور باشد تدریس مطالب مرتبط هم از کیفیت مطلوبی برخوردار نخواهد بود .
رئیس دانشگاه سمنان بر بومی سازی دانش فنی تاکید کرد و گفت : تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت لازمه توسعه دانش فنی است .
دانایی فرماندار سمنان هم در این نشست برگزاری تورهای صنعت و دانشگاه را در تقویت این ارتباط موثر دانست و اظهار امیدواری کرد : با برگزاری این جلسات و شناسایی نقاط ضعف و چالش های پیش رو ، ارتباط دانشگاه و صنعت در استان بیش از پیش تقویت شود .
وی گفت : تقویت این ارتباط هم به نفع صنعت و هم به نفع دانشگاه است .
رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان هم در این نشست گفت : استفاده از توان علمی فارغ التحصیلان دانشگاهی باعث شناسایی دقیق تر نقاط ضعف واحد های تولیدی خواهد شد و به بهبود روند تولید کمک خواهد کرد .

خبر جدید  اجرای طرح نظارت بر نوشت افزار ها و بازگشایی مدارس در سمنان