جمعه, ۷ آذر , ۱۳۹۹
19:31:42 - جمعه 9 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نمایشگاه تولیدات و توانمندی بانوان روستایی سرخه افتتاح شد
نمایشگاه تولیدات و توانمندی بانوان روستایی سرخه افتتاح شد
الهام شکری در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه روستاها چرخ محرکه توسعه هستند و زنان در این خصوص نقشی اساسی ایفا می‌کنند، تأکید کرد: باهدف شناساندن ظرفیت زنان روستایی سرخه، به‌خصوص در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری هفت غرفه در نمایشگاه تازه تأسیس توانمندی‌های سرخه ویژه زنان افتتاح شد. وی بابیان اینکه توسعه، درگرو تولیدات روستایی […]

الهام شکری در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه روستاها چرخ محرکه توسعه هستند و زنان در این خصوص نقشی اساسی ایفا می‌کنند، تأکید کرد: باهدف شناساندن ظرفیت زنان روستایی سرخه، به‌خصوص در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری هفت غرفه در نمایشگاه تازه تأسیس توانمندی‌های سرخه ویژه زنان افتتاح شد.

وی بابیان اینکه توسعه، درگرو تولیدات روستایی است و این مهم جز با در نظر گرفتن ظرفیت‌های مشاغل خانگی، صنایع‌دستی و گردشگری میسر نیست، افزود: جشنواره توانمندی‌های بانوان شهرستان با حضور بیش از ۳۰ عرفه از شهر سرخه و روستاهای تابعه بخش مرکزی در شهرستان برپاست که دراین‌بین سعی شده هفت غرفه تنها مختص به تولیدات زنان روستایی باشد تا اهمیت اقتصاد روستاها به منصه ظهور برسد.

خبر جدید  وزیر علوم به شهدای شاهرود ادای احترام کرد

دبیر بخش روستایی جشنواره توانمندی‌های زنان سرخه، گفت: محصولات تولیدی زنان روستایی سرخه شامل صنایع‌دستی، گلیم‌بافی، جاجیم باشی، محصولات خانگی، گل و گیاه، شیرینی‌پزی و روغن گیاهی، محصولات لبنی و ترشیجات و خشکبار بخشی از محصولات قابل‌عرضه در این جشنواره هستند.

شکری بابیان اینکه این جشنواره باهدف ترویج مشاغل خانگی و تقویت اقتصاد خانوار روستایی برگزارشده است گفت: روستاهای شهرستان با اقلیم‌های آب و هوایی مختلف و آداب‌ورسوم متفاوت بستر خوبی برای شکوفایی بانوان هنرمندی هستند و از سوی دیگر امروزه یکی از راه‌های توسعه روستاها اشتغال‌زایی و افزایش سطح اقتصادی خانوارهای آنان است که برگزاری ازاین‌دست جشنواره‌ها می‌تواند دررسیدن به این مهم بسیار تأثیرگذار باشد.

خبر جدید  استاندار سمنان اعلام کرد: نظر مساعد ریس‌جمهور به انتقال آب‌خزر و خلیج‌فارس

وی افزود: یکی از مشکلاتی که فعالان عرصه تولیدات خانگی و محصولات صنایع‌دستی دارند نبود ارتباط آنان با بازار فروش است که با حضور در این دست نمایشگاه و جشنواره‌ها با عرصه محصولات خود ضمن نمایش توانمندی‌های خود با ارتباط با بخش خصوصی به بازار مطلوب و موردنظر خود دست یابند.

خبر جدید  فراخوان شهرداران به مدیریت مصرف در آبیاری فضای سبز

دبیر بخش روستایی جشنواره توانمندی های سرخه با بیان اینکه در نوروز سال ۹۷ نیز این جشنواره در صورت امکان در بخش روستایی در نوروزگاه سرخه برپا خواهد شد، تاکید کرد: می توان از ظرفیت مسافران نوروزی نیز در توزیع محصولات تولیدی زنان روستایی شهرستان استفاده کرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد