به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ حشمت الله عسگری عصر چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان در سالن اجتماعات شرکت توزیع برق افزود:حوزه جوانان یکی از حوزه های ویژه ای است که امروز در کشور بسیار حائز اهمیت بوده و باید برای ارتقاء آن تلاش کنیم.
وی افزود: اقدام های دولت تدبیر و امید بر پایه تدبیر برای جوانان و امید به نسل جوان و آینده کشور استوار است که در این راستا نیز تاکنون تلاش های مطلوبی به سود معیشت عمومی این قشر صورت گرفته است.
وی با اشاره به نقص ها و کمبودهای موجود در برنامه ها و سندهای بالادستی در حوزه نشاط اجتماعی خاطر نشان کرد: اوقات فراغت و تفریح خانواده ها و به خصوص جوانان در کشور وضعیت مطلوبی نداشته و این مهم باید برای دستیابی به نشاط اجتماعی و سلامت عمومی جامعه، واکاوی شده و راهکارهای مطلوب در این حوزه اندیشیده شود.
عسگری گفت: توجه به ورزش همگانی، ورزش بانوان و ورزش قهرمانی برای رسیدن به جامعه ای شاداب و سالم و افزایش بودجه ورزشی خانوارها بسیار راهگشا است.
معاون استاندار سمنانارزانکردن و مردمی کردن ورزش را راهکار اصلی در دستیابی به این موضوع دانست.
گفتنی است، بر اساس سرشماری سال ۹۵ در استان سمنان۱۹۳ هزار جوان حضور دارند که از این میزان ۸۱ درصد در شهر و ۱۹ درصد در روستاهای استان زندگیمیکنند.