دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹
8:52:29 - چهارشنبه 11 سپتامبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پردیس فناوری کیانی شهمیرزاد سمنان افتتاح شد
پردیس فناوری کیانی شهمیرزاد سمنان افتتاح شد
پردیس فناوری کیانی سمنان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد. سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم با بیان اینکه در حوزه علم و فناوری نیاز به یک اکوسیستم است ،گفت:اکوسیستمی که از بوم یک ملت خارج شود ماندگار است. پس پول و هزینه ای که دولت و خیرین روی علم و فناوری سرمایه گذاری می کند با یکدیگر متفاوت است.

شعار سال: معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه پولی که خیرین به علم و فناوری ترزیق می‌کنند با پول ترزیق شده توسط دولت متفاوت است گفت: ارزش این پول بسیار بیشتر است زیرا مردم خواهان فعالیت آنها بودند.

پردیس فناوری کیانی سمنان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد. سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم با بیان اینکه در حوزه علم و فناوری نیاز به یک اکوسیستم است ،گفت:اکوسیستمی که از بوم یک ملت خارج شود ماندگار است. پس پول و هزینه ای که دولت و خیرین روی علم و فناوری سرمایه گذاری می کند با یکدیگر متفاوت است. پولی که خیرین به حوزه علم و فناوری تزریق می کنند ارزش بیشتری دارد زیرا از بوم جامعه خارج شده است و مردم خواهان آن فعالیت بودند.

خبر جدید  انتقال آب دریای خزر درست یا غلط؟

رییس بنیاد ملی نخبگان، سرمایه گذاری بر  نیروی انسانی رو متوجه قرار دادوگفت:این روزها سرمایه گذاری روی نیروی انسانی  رونق گرفته است. در این نوع سرمایه گذاری زایش شرکت های دانش بنیان وجود دارد و به نوعی سرمایه گذاری روی نیروی انسانی نوآوری و آینده است. جوانانی کارافرینی که قصد تغییر محیط اطراف را دارند.

ستاری از حمایت یک میلیارد تومانی معاونت علمی و فناوری از شرکت های نوپا سمنان در این جمع خبر داد و گفت: البته این حمایت برای آغاز کار است  و در صورت نیاز  معاونت علمی حمایت بیشتری خواهد کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین ابراز کرد: در این مراسم بحث حمایت از توسعه ارقام مختلف  مانند مطرح شد. خوشبختانه در این حوزه در بخش های مختلف کشور فعالیت های خوبی انجام شده و اقلام جدید مقاوم به سرما نیز در داخل کشور تولید شده است که با کشت بافت و در مقیاس انبوه تولید می شوند. حتی می توان درخت سرما زده را به درختی جوان، مقاوم به سرما تبدیل کرد. ستاری در پایان تاکید کرد:معاونت علمی نیز آمادگی کامل برای ایجاد پایلوت در این حوزه را دارد تا ایده ها و فناوری ها در این حوزه پیاده سازی شوند.

خبر جدید  طرح «شهردار محله» در شاهرود اجرا می شود/ مدت اقامت مسافران در شهر افزایش خواهد یافت

در ادامه این مراسم ستاری در گفتگویی صریح و صمیمی پای صحبت های جوانان خلاق و فناور نشست و ضمن ارایه راهکار ،اقداماتی برای تسریع در  اهداف آنها انجام داد.

پردیس فناوری کیانی سمنان که زیر مجموعه  پارک علم و فناوری این استان قرار دارد درحالی با مساحت ۲۵۰۰متر مربعی افتتاح شد که ۱۷ فناوردرآن حضور دارند.در پارک علم و فناوری استان سمنان  نیز ۲۴۷ واحد فناور و ۳۶ شرکت دانش بنیان حضور دارند که اغلب آنها حوزه های آی سی تی ،کشاورزی و مکانیک را دربرمی گیرد.پارک علم و فناوری استان سمنان در شهریور ماه سال ۱۳۸۱  با هدف، توسعه فرهنگ نوآوری و در جامعه،تجاری ‌سازی نتایج تحقیقات،افزایش قدرت رقابت و رشد شرکت‌های متّکی بردانش،کمک به جذب دانش فنی و سرمایه‌های داخلی و بین ‌المللی و حمایت از ایجاد و توسعه شرکت‌های کوچک و متوسط فناوری و حمایت از موسسه‌‏ها با هدف توسعه فناوری و کارآفرینی شکل گرفت.

خبر جدید  ۸۳مرکز آموزش عالی و مهارتی جهاد کشاورزی در کشور وجود دارد

شعار سال ،با اندکی و تلخیص برگرفته از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان،تاریخ انتشار:۱۲شهریور۱۳۹۸،کدخبر:۸۸۲۴۴،www.bmn.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد