به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛پورهاشمی در دیدار با استاندار سمنان در دفتر استاندار گفت: در سال ۱۳۹۵( نودو پنج)، در مجموع ۹۰۰۰ پروژه بهداشتی در سطح کشور تعریف شد که از این تعداد ۶۵۸۰ پروژه در متراژ ۲۲۰۰۰۰۰ متر مربع نهایی شد .
وی افزود:به منظور اجرای پروژه های نهایی شده ، تفاهم نامه ای بین استاندارن ، روسای دانشگاهها و خیرین سلامت در سطح کشور منعقد گردید و مقرر شد تا ۵۰ درصد اعتبارات توسط وزارت بهداشت و مابقی توسط استانداران، خیرین سلامت و روسای دانشگاهها تامین گردد.
معاون وزیر بهداشت خاطر نشان کرد:تا کنون به همت استانداران و خیرین در سراسر کشور ، زمین های رایگان زیادی با ارزش بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان برای ساخت مراکز بهداشتی و درمانی در اختیار وزارت بهداشت ، درمان و علوم پزشکی قرار گرفته است.
وی بیان داشت: در حال حاضر با کمک استانداران ، خیرین و روسای دانشگاهها بیش از ۵۰ درصد از پروژه ها یعنی بیش از ۳۰۰۰ پروژه تکمیل و به بهره برداری رسیده و امیدواریم با حمایت های آتی، شاهد بهره برداری و افتتاح سایر پروژه ها نیز باشیم.
پور هاشمی تصریحکرد: در مجموع ، پروژه های استان سمنان دارای پیشرفت خوبی بوده که برخی از این پروژه ها بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
معاون وزیر بهداشت،درمانوآموزش پزشکی گفت:تا پایان سال جاری ، مرکز بزرگ جامع سلامت در زیر بنای ۱۰۷۰ متر مربع توسط بنیاد علوی در شهرستان میامی افتتاح می شود.

خبر جدید  ابداع روشی برای حذف و بی خطر کردن آلاینده های رنگی و دارویی در محیط آبی