به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛حیدر آسیابی با اشاره به تاکید ریاست قوه قضائیه و نیز ابلاغ دستورالعمل دادستان کل کشور در زمینه عرضه مناسب کالاهای اساسی گفت: نظارت بر حسن اجرای تکالیف و وظایف دستگاه های اجرایی در زمینه ی کنترل و تنظیم بازار را با توجه به شرایط فعلی و همچنین افزایش خرید توسط مردم در ایام پایانی سال به جدّ پیگیری می شود.

دادستان آسیابی گفت: تحرکات دشمن در بازارهای اقتصادی کشورهای همسایه گویای تحمیل جنگ اقتصادی بر مردم کشومان است که در این صحنه نیز با همت مضاعف مسئولین و همکاری مردم توطئه های دشمنان خنثی خواهد شد.

خبر جدید  بستر مناسب برای کار مربیان در استان سمنان فراهم نیست و باعث سرخوردگی شده است

وی از دستگاههای متولی خواست تا قیمت مبنا کالاهای اساسی را به طور هفتگی تعیین و در جهت نظارت بیشتر بر بازار عرضه و تقاضا به صورت هفتگی در سطح استان به دادستانی اعلام نمایند.

دادستان سمنان گفت: تنظیم بازار و نظارت بر آن در شرایط جنگ اقتصادی می بایست از اقدام های موثر و ضربتی برخوردار باشد.

آسیابی همچنین خروج کالاهای اساسی هدف در استان سمنان را منوط به داشتن مجوز کتبی دانست و به ضابطان انتظامی دستور داد در صورت کشف اینگونه اقلام مجوز کتبی، متهمان را به جرم حمل کالای قاچاق به دادستانی معرفی نمایند.

خبر جدید  رونمایی از سامانه مدیریت تجهیزات شبکه انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه ای سمنان در مواجهه با مخاطرات طبیعی

بازرس کل استان سمنان نیز در این نشست از دستگاه های اجرایی خواست ظرفیت های خود را در جهت تنظیم وضعیت بازار بکار گیرند.

محمد تقی مشهدی با اشاره به ظرفیتهای جدید ایجاد شده و ضمانت قضایی جهت کمک به سیستم کنترل بازار و مقابله با جرائم و تخلف های مربوطه، خواستار انجام هرچه بهتر وظایف از سوی سازمانها و هماهنگی دستگاههای اجرایی شد.

خبر جدید  امسال 2 برابر سال گذشته از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در استان سمنان اعتبار در نظر گرفته شده است

تشدید ایست و بازرسی های استان با همکاری نیروی انتظامی و نیروهای آموزش دیده ی بسیج، استفاده از همکاری بیشتر مردم و ناظران افتخاری اصناف در دریافت گزارش تخلف یا جرائم از جمله مصوبات ۱۴ گانه ی اولین نشست در اجرای دستورالعمل نظارت بر فرآیند عرضه مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی و چگونگی مقابله با تخلفات و جرائم مربوط در استان سمنان بود.