جمعه, ۷ آذر , ۱۳۹۹
19:17:22 - چهارشنبه 21 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۱صندوق خرد روستایی ترسیب کربن در دامغان فعالیت دارند
۱۱صندوق خرد روستایی ترسیب کربن در دامغان فعالیت دارند
سعید سعیدی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به فعالیت ۱۱ صندوق خرد توسعه روستایی دامغان در قالب طرح ترسیب کربن، تأکید کرد: اجرای پروژه تعمیم ترسیب کربن یکی از پروژه‌های موفق درزمینهٔ مقابله با بیابان‌زایی و ظرفیت‌سازی در سطح ملی است و لذا در اجرای این طرح تلاش می‌شود با اعطای تسهیلات از محل […]

سعید سعیدی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به فعالیت ۱۱ صندوق خرد توسعه روستایی دامغان در قالب طرح ترسیب کربن، تأکید کرد: اجرای پروژه تعمیم ترسیب کربن یکی از پروژه‌های موفق درزمینهٔ مقابله با بیابان‌زایی و ظرفیت‌سازی در سطح ملی است و لذا در اجرای این طرح تلاش می‌شود با اعطای تسهیلات از محل صندوق اعضای این طرح، افزایش سطح مهارت روستاییان و توانمندسازی آن‌ها در ایجاد اشتغال و همچنین جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و ریسک‌پذیری مناطق تحقق یابد.

وی افزود: پروژه تعمیم ترسیب کربن در دامغان با پیشنهاد دفتر امور بیابان از اواخر سال ۹۲ در منطقه کوه زر و سرکویر، به دلیل بیابانی بودن و فاصله از مرکز شهر که منجر به محرومیت ساکنان نیز شده بود، اجرا شد و امروز خوشبختانه بحث‌های جلوگیری از پیشروی بیابان و کویر و همچنین اشتغال‌زایی در راستای توانمندسازی روستائیان در این طرح لحاظ می‌شود.

خبر جدید  اجرای طرح هادی روستایی در دامغان

آغاز به کار صندوق های خرد سرمایه گذاری از سال۹۳

مسئول پروژه تعمیم ترسیب کربن دامغان ضمن بیان اینکه با فعالیت پروژه تعمیم ترسیب کربن کارگاه‌های پی، آر، ای در ۱۱ روستای منطقه سرکویر و کوه زر انجام و در پاییز سال ۹۳ صندوق‌های خرد مردمی در این روستا شکل گرفت، گفت: اعتبار اجرای این پروژه در سال جاری ۶۲۰ میلیون تومان و از محل اعتبارات ملی و استانی است که تاکنون در ۱۶ روستای دارای جمعیت بیش از ۲۰ خانوار جنوب دامغان شامل برنامه توانمندسازی شده‌اند.

سعیدی بابیان اینکه ۷۳۲ نفر شامل ۳۷۰زن و ۳۶۲ مرد در قالب ۸۵ گروه و صندوق‌های خرد سرمایه‌گذاری در جنوب دامغان ساماندهی شده‌اند، تأکید کرد: از محل همین صندوق‌های خرد اعتباری تاکنون ۲۴۵ میلیون و ۹۰۰هزار تومان پس‌انداز و ۲۵۵میلیون تومان نیز وام برای ایجاد فرصت‌های شغلی به اعضای این صندوق‌ها داده‌شده است.

وی افزود: در اجرای پروژه تعمیم ترسیب کربن از رویکردهای مشارکتی بسیج جوامع محلی و توانمندسازی آن‌ها به‌منظور کارهای احیایی، مدیریت، توسعه و بهره‌برداری پایدار، از منابع طبیعی و نیز توسعه روستایی استفاده می‌شود.

خبر جدید  حضور بانوان در جشن‌های گل‌ریزان فراهم شود/ زندانیان دیه و مهریه باید کاهش یابد

تاکید بر مشارکت زنان روستایی

مسئول پروژه تعمیم ترسیب کربن دامغان در ادامه به دستاوردهای اجرای این پروژه نیز اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌سازی در سطح محلی، توانمندسازی مردان وزنان، ایجاد مشاغل خرد و جلب مشارکت روستاییان در راستای احیا و مدیریت اقتصادی مراتع تخریب‌شده در زمره دستاوردهای ترسیب کربن هستند.

سعیدی تأکید کرد: در اجرای این پروژه همچنین کوشش بر این بوده که تمامی مردم محلی و به‌خصوص زنان در مدیریت پایدار منابع طبیعی مشارکت کامل و همه‌جانبه‌ای داشته باشند چراکه دستیابی به توسعه پایدار در تمام جوامع انسانی بدون مشارکت زنان امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: در کشورهای جهان سوم، راهبردی‌هایی برای مشارکت عملی زنان در توسعه اتخاذ و اجرای پروژه تعمیم ترسیب کربن در روستاهای جنوب  دامغان نیز ازجمله برنامه‌های توسعه است که با اتخاذ استراتژی مشارکت مردم محلی سعی در توانمندسازی زنان داشته است.

خبر جدید  دیدار جمعی از اعضای کادر گردان قمر بنی هاشم(ع) دامغان با فرمانده سابق این گردان+ عکس

تشکیل ۵گروه از بانوان روستایی

مسئول پروژه تعمیم ترسیب کربن دامغان گفت: این پروژه با توجه به اصل برابر بودن نقش زنان و مردان، بر مشارکت زنان روستایی در مراحل مختلف طراحی و اجرای برنامه‌های پروژه همپای مردان تأکید دارد و لذا یکی از برنامه‌های پروژه تعمیم ترسیب کربن در راستای افزایش مشارکت زنان در امور اجتماعی، تشکیل گروه‌های توسعه‌ای در این راستا محسوب می‌شود.

سعیدی افزود: هدف از تشکیل این گروه‌ها ایجاد همکاری بین زنان روستایی، حل مشکلات آنان در بین گروه، مشارکت آن‌ها برای رفع مشکلات روستا و انجام فعالیت‌های درآمدزا زنان قلمداد می‌شود که تاکنون پنج گروه با حضور ۳۹۲ نفر زن در جنوب دامغان تشکیل‌شده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد