یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
14:23:59 - جمعه 2 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۷میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در استان سمنان پرداخت شد
۱۷میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در استان سمنان پرداخت شد
به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد رضوی ظهر آدینه و در بین خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان به میزبانی مصلای امام خمینی(ره) ضمن اشاره به عملکرد کمیته امداد در مقوله اشتغال‌زایی طی سال جاری، بیان کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری ۱۷ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت اشتغال‌زایی در بخش‌های مختلف شامل مشاغل خانگی، صنایع‌دستی، […]

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد رضوی ظهر آدینه و در بین خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان به میزبانی مصلای امام خمینی(ره) ضمن اشاره به عملکرد کمیته امداد در مقوله اشتغال‌زایی طی سال جاری، بیان کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری ۱۷ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت اشتغال‌زایی در بخش‌های مختلف شامل مشاغل خانگی، صنایع‌دستی، تولیدی، صنعتی و … در دو بخش شهری و روستایی در سطح هشت شهرستان استان سمنان پرداخت‌شده است.

وی افزود: یک هزار و ۱۶۰ مددجوی کمیته امداد در استان سمنان با بهره‌مندی از تسهیلات اشتغال‌زایی در شهرها و روستاهای استان خوشبختانه توانستند به جمع شاغلان استان اضافه شوند که این امر همراه باسیاست‌های کمیته امداد در سال اقتصادی مقاومتی و برای توانمندسازی مددجویان صورت گرفته است.

توانمند سازی مددجویان در دستور کار

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان سیاست اصلی این اداره کل در سال جاری است، گفت: در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی سعی شده به‌صورت هدفمند و با نظارت کارشناسی، مقوله رونق تولید اعم از کارگاه‌های کوچک و متوسط روستایی و شهری مدنظر قرار گیرد که خوشبختانه تا حد زیادی توانسته‌ایم به اهداف تعیین‌شده در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال دست‌یابیم.

خبر جدید  تشکیل خانه احزاب در دامغان

رضوی بابیان اینکه سیاست دوم کمیته امداد برای اشتغال‌زایی و توانمندسازی مددجویان، آموزش بوده است، تأکید کرد: ارائه تسهیلات به‌تنهایی کفایت اشتغال‌زایی برای مددجویان را نمی‌داد لذا در سال جاری چهار هزار نفر از مددجویان کمیته امداد مورد آموزش مهارت‌هایی قرار گرفتند که با بهره‌گیری از آن‌ها بتوانند از تسهیلات اشتغال‌زایی استفاده کنند.

وی افزود: دو هزار مورد از این آموزش‌ها مختص به کارآفرینی مددجویان در سطح استان، یک هزار مورد ویژه فنی و حرفه‌ای دانش‌آموزی و یک هزار مورد نیز درزمینهٔ مهارت‌آموزی برای تولید بوده که توسط کارشناسان در بخش‌های مختلف به مددجویان ارائه‌شده تا بتوانند در راستای تأمین معاش و اشتغال موفقیت‌های خوبی را کسب کنند.

وجود ۲۲هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان سمنان

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در ادامه از ضرورت توانمندسازی سرپرستان خانوار تحت پوشش کمیته امداد نیز خبر داد و تأکید کرد: سیاست‌های اشتغال‌زایی در سطح استان طی سال آتی نیز دنبال می‌شود و ما درصدد آن هستیم که با رصد فعالیت‌های کمیته امداد در این امر طی سال جاری، به رفع نواقص و تقویت نقاط قوت بپردازیم.

خبر جدید  بیش از دو میلیارد ریال زکات در سمنان جمع آوری شده است

رضوی بابیان اینکه بیش از ۲۲ هزار نفر در سطح استان تحت پوشش کمیته امداد هستند، بیان داشت: از این میزان، یک هزار نفر را کودکان یتیم تشکیل می‌دهند که در کنار یک هزار و ۵۰۰ کودک فقرزده در سطح استان، تحت پوشش کمیته امداد، مستمری ماهانه دریافت می‌کنند.

وی همچنین از اجرای طرح حامی برای ایتام خبر داد و تأکید کرد: در این راستا اقدامات خوبی در سطح استان صورت گرفته که بخش اعظم آن از کمک‌های مردمی و خیران نیک‌اندیش تأمین می‌شود که از مردم می‌خواهیم ارائه کمک‌هایشان را به کمیته امداد استمرار ببخشند.

پوشش ۵۳۰طلبه و دانشجو

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان همچنین از برگزاری جشن نیکوکاری در آستانه عید نیز خبر داد و گفت: امیدواریم با همراهی مردم بتوانیم در سال جاری نیز کمک‌های مفیدی را برای افراد نیازمند تحت پوشش کمیته امداد جمع‌آوری کنیم.

رضوی در ادامه از تحت پوشش قرار گرفتن دو هزار دانش‌آموز نیز در کمیته امداد سمنان خبر داد و گفت: ۵۳۰ طلبه و دانشجو نیز تحت پوشش این نهاد، کمک‌هزینه تحصیلی و مستمری دریافت می‌کنند تا بتوانند با حمایت کمیته امداد مراحل تحصیلی خود را به اتمام برسانند.

خبر جدید  تفاهم نامه های اشتغال زایی کمیته امداد در کشور + فیلم

وی افزود: هشت هزار و ۶۰۰ خانوار نیز در استان سمنان مستمری دریافت می‌کنند که جمعیتی بالغ‌بر ۱۳ هزار نفر را شامل می‌شود.

پوشش ۵۰۳بیمار صعب العلاج در استان سمنان

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در بخش دیگری از سخنان خود، به حمایت از خانواده‌های دارای بیمار صعب‌العلاج نیز پرداخت و تأکید کرد: در سطح استان ۵۰۳ بیمار صعب‌العلاج تاکنون تحت پوشش کمیته امداد قرارگرفته‌اند که کمک‌هزینه درمانی برای آن‌ها پرداخت می‌شود.

رضوی بیان کرد: برای حمایت همه‌جانبه از بیماران صعب‌العلاج در سطح استان، مشارکت‌های مادی و معنوی مردم نیک‌اندیش استان، نیاز است که امیدواریم بتوانیم در سال آتی نیز مانند سال جاری از این کمک‌ها بهره خوبی ببریم.

وی در پایان گفت: سیاست‌های کمیته امداد برای توانمندسازی افراد تحت پوشش به‌خصوص در حوزه اشتغال‌زایی باهدف تحقق شعار سال، مدنظر رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده که به خروج این افراد از پوشش کمیته امداد و استقلال مالی آن‌ها منجر شود که در این راه حمایت بیش‌ازپیش مردمی نیازمند است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد