یکشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۸
۲۰:۰۹:۰۴ - سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۷ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان آرادانی خریداری می‌شود
۱۷ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان آرادانی خریداری می‌شود
آرادان- مدیر جهاد کشاورزی آرادان با بیان اینکه بیش از ۱۷ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان آرادانی خریداری می‌شود، گفت: به واسطه وضعیت جوی خوب پیش‌بینی می‌شود امسال تولید گندم افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراد خادم صبح سه شنبه در نشست هماهنگی خرید تضمینی گندم آرادان به میزبانی اداره جهاد کشاورزی این شهرستان با بیان اینکه بیش از ۱۵ درصد گندم مورد نیاز استان در این شهرستان تولید می‌شود، تاکید کرد: ۱۷ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان آرادانی خریداری می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان انجام شده و امسال نیز مانند سال‌های گذشته گندم مازاد از کشاورزان آرادانی خریداری می‌شود، افزود: هماهنگی‌های لازم با شبکه تعاون روستایی برای مباشرت خرید نیز انجام‌شده و خرید در موعد مقرر صورت می‌گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی آرادان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال میزان تولید گندم بسیار مطلوب باشد، گفت: این شهرستان ۱۱ درصد سطح زیر کشت گندم استان سمنان را دارا بوده، ولی بیش از ۱۵ درصد تولید گندم استان را تولید می‌کند.

خادم با بیان اینکه آرادان از نظر تولید در واحد سطح نیز در استان سمنان رکورد دار است، بیان داشت: خوشبختانه از نظر کیفیت گندم تولیدی ارتقا داشته‌ایم که این مهم یک موفقیت بزرگ برای شهرستان است.

رجایی فرماندار شهرستان آرادان نیز در این نشست و در سخنانی کوتاه خواستار پیگیری تعاون روستایی برای ساخت انبار مسقف شده و همچنین خواستار پیگیری و هماهنگی لازم با نیروی انتظامی در زمینه خرید گندم و آموزش کارشناسان خرید شد.

کد خبر ۴۶۲۷۳۷۴


منبع :: ۱۷ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان آرادانی خریداری می‌شود

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد