یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
11:42:16 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۰۰هکتار اراضی روستایی شاهرود نهال‌کاری شد
۲۰۰هکتار اراضی روستایی شاهرود نهال‌کاری شد
محمدرضا کشاورزیان در حاشیه دیدار با اعضای صندوق خرد روستایی ترسیب کربن دهستان طرود و در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به اجرای طرح نهال‌کاری در ۲۰۰ هکتار اراضی این منطقه، تأکید کرد: برای اجرای این طرح ۲۶۰ میلیون تومان از محال صندوق خرد روستایی طرح ترسیب کربن هزینه شده است. وی افزود: پروژه نهال‌کاری […]

محمدرضا کشاورزیان در حاشیه دیدار با اعضای صندوق خرد روستایی ترسیب کربن دهستان طرود و در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به اجرای طرح نهال‌کاری در ۲۰۰ هکتار اراضی این منطقه، تأکید کرد: برای اجرای این طرح ۲۶۰ میلیون تومان از محال صندوق خرد روستایی طرح ترسیب کربن هزینه شده است.

وی افزود: پروژه نهال‌کاری بخشی از طرح ترسیب کربن است که در سال‌های اخیر در سطح استان سمنان و روستاهای کویری آن به اجرا درآمده و در این مرحله روستاهای بخش مرکزی شاهرود شامل طرود، ستوه، بیدستان و مهدی‌آباد میزبان این طرح بوده‌اند.

خبر جدید  آغاز ثبت نام طرح جوانه‌های صالحین در شاهرود

رئیس منابع طبیعی شاهرود گفت: پروژه نهال‌کاری با مشارکت مردم و اعضای صندوق خرد روستایی صورت می‌گیرد و سود حاصله از آن نیز با حساب همان صندوق‌ها بازگشت خواهد شد تا به‌صورت قرض‌الحسنه برای اشتغال روستایی هزینه شود.

کشاورزیان افزود: پروژه بین‌المللی تعمیم ترسیب کربن باهدف کاهش دی‌اکسید کربن اتمسفر و بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی جوامع محلی با رویکرد مشارکت مردم در مناطق روستایی انجام می‌پذیرد.

خبر جدید  رایزنی های ملی برای رفع مشکل مسکن مهر شاهرود

وی بیان کرد: این طرح شامل آموزش روستائیان و ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی برای ایجاد ماندگاری در روستاهای بخش‌های کویری استان سمنان اجرا می‌شود تا ماندگاری مردم و فعالیت‌های دامداری و کشاورزی شان باعث شود تا گسترش بیابان‌ها صورت نگیرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد