سه شنبه, ۲۸ آبان , ۱۳۹۸
۲۰:۰۰:۴۷ - سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۲ واحد صنعتی راکد استان سمنان به چرخه تولیدی بازگشتند
۲۲ واحد صنعتی راکد استان سمنان به چرخه تولیدی بازگشتند
سمنان – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان بابیان اینکه ۴۰۹ واحد تولیدی استان موفق به دریافت تسهیلات شدند، گفت: با این تسهیلات ۲۲ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اسودی در یک‌صد و سی و پنجمین جلسه کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید و همچنین سی و نهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال سمنان به میزبانی سالن جلسات مدیریت بحران استانداری ضمن بیان اینکه هدف از این کارگروه جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی است، ابراز داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون در قالب جلسات کارگروه رفع موانع تولید ۲۲ واحد صنعتی که به دلیل مشکلات موجود تعطیل و یا در شرف تعطیلی و وضعیت بحرانی قرار داشتند احیا و به چرخه تولید برگشتند.

وی بابیان اینکه در قالب تسهیلات رونق تولید ۹۷ تاکنون ۴۰۹ واحد تولیدی به ارزش بیش از ۶۱۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند، اضافه کرد: سهم صنعت ۹۱ واحد به ارزش ۵.۳۹۰ میلیارد ریال و سهم کشاورزی ۳۱۸ واحد به ارزش ۷۱۵ میلیارد ریال را شامل می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بابیان اینکه از ابتدای شروع فرآیند ثبت‌نام تسهیلات رونق تولید تاکنون ۸۱۸ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی‌شده‌اند، ابراز داش: از این تعداد ۲۵۹ واحد مربوط به بخش صنعت و ۵۵۹ واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی است.

اسودی بابیان اینکه مشکلات ۷۱۱ واحد تولیدی در جلسات کارگروه ستاد رونق تولید موردبررسی قرارگرفته است، تصریح کرد: در این نشست نیز با تصمیم اعضای کارگروه ۱۲۱ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات به ارزش ۲۶۳ میلیارد ریال با اشتغال‌زایی ۹۲ نفر به بانک‌های عامل معرفی‌شده اند.

وی ضمن بیان اینکه از ابتدای سال جاری، مشکلات ۱۵۵ واحد تولیدی در ۳۳ جلسه موردبررسی قرار گرفت که از دل آن‌ها برای رفع موانع موجود تعداد ۲۹۷ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است، اضافه کرد: ۳۸ درصد این مصوبات مربوط به امور مالی و تسهیلات، ۱۵ درصد مربوط به زیر بنایی، ۱۹ درصد امور مالیاتی و ۹ درصد به تأمین اجتماعی مربوط می‌شود که ۷۶ درصد مصوبات تاکنون اجرایی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در آخرین دستور کار این نشست مشکلات بانکی پنج واحد تولیدی بررسی و برای رفع موانع پیش رو آن‌ها تصمیم‌گیری شد.

کد خبر ۴۵۶۶۳۶۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد