شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹
11:22:22 - پنج‌شنبه 31 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۳۳پروژه اقتصاد مقاومتی در استان سمنان پیش‌بینی‌شده است
۳۳پروژه اقتصاد مقاومتی در استان سمنان پیش‌بینی‌شده است
شاهرود – معاون سازمان برنامه‌وبودجه استان سمنان گفت: ۳۳پروژه اقتصاد مقاومتی در استان پیش‌بینی‌ و اجرای آن ها در هشت اولویت شهرستانی دسته‌بندی‌شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا عزیزالدین صبح پنج‌شنبه در کمیته برنامه‌ریزی و اقتصاد مقاومتی شاهرود به میزبانی فرمانداری این شهرستان بابیان اینکه ۳۳پروژه اصلی برای ستاد اقتصاد مقاومتی پیش‌بینی‌شده است، اضافه کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی هشت اولویت تعیین‌شده است همچنین هر شهرستان مکلف است که دو پروژه مهم اقتصادی و سرمایه‌گذاری تأثیرگذار را به ستاد برنامه‌ریزی معرفی کند.

وی بابیان اینکه امسال از ۸۷روستای شاهرود ۲۴روستا در بحث ستاد اقتصاد مقاومتی تحت پوشش طرح‌ها قرارگرفته‌اند، ابراز کرد: مردم می‌بایست اقدامات انجام‌شده را به چشم ببینند لذا در ستاد اقتصاد مقاومتی سامانه‌ای تحت عنوان ارزیابی توسعه سند آمایش طراحی‌شده است که بر اساس آن مشخص شود که چه چیزی قرار است به انجام برسد.

ضرورت تهیه برش آمایش سرزمینی

معاون سازمان برنامه‌وبودجه استان سمنان بابیان اینکه کارگروه‌های مختلفی در ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی در سطح استان مشغول به فعالیت هستند، گفت: تهیه برش آمایش سرزمین، تهیه طرح فاضلاب تا افق ۱۴۰۴، گذر از بحران آب شرب، ایجاد آب شرب روستای ابر، انجام مطالعات زیرساخت پتاس طرود و ایجاد مراکز فروش صنایع‌دستی از پروژه‌های استانی تعریف‌شده در ستاد اقتصاد مقاومتی استان است.

خبر جدید  آشنایی با زندگی بزرگان برای نسل جدید ضروری است

عزیزالدین ضمن بیان اینکه محورهای راهبرد توسعه‌ای استان سمنان از سال ۹۸ تعیین‌شده است، ابراز داشت: با توجه به شناخت کارشناسان از شرایط استان و برنامه‌هایی که در اسناد بالادستی سند توسعه شهرستان و آمایش سرزمین و تأکید استاندار بر اجرای هماهنگ برنامه‌ها کسب شد در چند اولویت به توافق رسیدیم.

وی اضافه کرد: پیگیری انتقال آب شرب، توسعه صنایع تبدیلی، سمنان مقصد گردشگری، جلب مشارکت از طریق بنیادهای خاص در این اولویت‌ها گنجانده‌شده است لذا بر این اساس تأمین مالی بر اساس روش‌های پیش رو در دستور کار قرار گرفت.

خبر جدید  برترین‌های رقابت‌های فوتسال و دارت بسیج شاهرود معرفی شدند

۸اولویت راهبردی در راستای توسعه استان سمنان

معاون سازمان برنامه‌وبودجه استان سمنان بابیان اینکه هشت اولویت راهبرد توسعه‌ای نصب‌العین دستگاه‌های اجرایی قرار گرفت، ابراز داشت: توسعه یک هزار هکتار گلخانه، زیرساخت‌های معدنی، توسعه انرژی‌های نو در دستور کار واقع شد و برای تحقق آن هرکدام از دستگاه‌های اجرایی متولی اصلی کار است اما این دلیل بر عدم حضور سایر دستگاه‌ها نیست لیکن هرکدام از دستگاه‌های اجرایی می‌بایست تا پایان بهمن‌ماه امسال برنامه‌های عملیاتی خود را برای تصویب شورای کمیته برنامه‌ریزی معین و معرفی کند که برنامه کاری از سال ۹۸ شروع می‌شود.

خبر جدید  جشنواره ملی پسته دامغان به ایستگاه آخر رسید

عزیزالدین بابیان اینکه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی فراتر از استاندار می‌تواند اقدام کند و با این پیش‌زمینه می‌توان وارد فاز عملیاتی تحقق آن شد، افزود: بر این اساس می‌بایست با تعیین ظرفیت‌ها، تبیین تأثیرات اجرایی در توسعه استان برنامه عملیاتی در قالب اهداف کلی برنامه تدوین شود.

وی ضمن بیان اینکه با مشخص شدن اهداف کلی می‌بایست سهم هر شهرستان در سطح استان مشخص شود، گفت: بخش اعظمی از منابع مالی این پروژه‌ها از بازار سرمایه، بورس، سرمایه گذاری غیر دولتی، بخش خصوصی و خیران مدرسه ساز تامین و فکر و خوراک اصلی از سوی فرمانداران به سازمان برنامه ارائه شود.

کد خبر ۴۵۲۹۲۳۶


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها

    Sorry, no posts matched your criteria.

بانک پاسارگاد