جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰
12:30:39 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴۵۰ هکتار از بیابان‌های دامغان نهال‌کاری می‌شود
۴۵۰ هکتار از بیابان‌های دامغان نهال‌کاری می‌شود
به گزارش خبرنگار مهر، احمدعلی بهاور صبح یکشنبه و در آستانه فرارسیدن هفته منابع طبیعی در نشست خبری خود با خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی اداره منابع طبیعی دامغان بابیان اینکه نهال‌کاری در سطح ۴۵۰ هکتار از بیابان‌های این شهرستان اجرا می‌شود، ابراز داشت: مدیریت روان آب به مساحت ۵۸۰ هکتار، تولید نهال به […]

به گزارش خبرنگار مهر، احمدعلی بهاور صبح یکشنبه و در آستانه فرارسیدن هفته منابع طبیعی در نشست خبری خود با خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی اداره منابع طبیعی دامغان بابیان اینکه نهال‌کاری در سطح ۴۵۰ هکتار از بیابان‌های این شهرستان اجرا می‌شود، ابراز داشت: مدیریت روان آب به مساحت ۵۸۰ هکتار، تولید نهال به تعداد ۵۸۰ هزار اصله نهال، آبیاری سنواتی به میزان ۲۰۰ هکتار و احداث بادشکن به طول ۱۶ کیلومتر از مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده در حوزه بیابان‌زایی دامغان محسوب می‌شود.

وی بابیان اینکه حدود نیمی از وسعت دامغان را بیابان و کویر تشکیل می‌دهد، افزود: در طی چهار دهه فعالیت‌های تثبیت شن و بیابان‌زدایی به عنوان  اقدام زیرساختی در راستای حفاظت از مراکز زیستی، صنعتی، کشاورزی، تأسیسات، راه‌ها در دامغان به اجرا درآمده است.

خبر جدید  برگزاری مراسم تجلیل از سرباران نمونه سپاه شاهرود

صدور سند مالکیت برای ۹۵ درصد عرصه‌های ملی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان به اجرای سه پروژه آبخیزداری در سطح این شهرستان اشاره کرد و ابراز داشت: طی سال جاری اجرای عملیات سنگ و ملات به میزان دو هزار و ۹۰۰ متر مکعب در مناطق تویه رودبار و کلاته رودبار، عملیات حفاظت و قرق ۱۰۰ هکتار از منطقه کلاته رودبار و عملیات خاکی و سنگ ملات به میزان یک هزار و ۸۰۰ متر مکعب در روستای نعیم‌آباد از سوی واحد آبخیزداری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان اجراشده است.

بهاور  با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و ۱۴۵ نفر بهره‌بردار با ظرفیت ۱۴۴ هزار و ۲۵۶ واحد دامی در ۱۶۲ سامانه عرفی از مراتع شهرستان وجود دارند، تصریح کرد: در سال ۹۶ به میزان ۱۰۰ هزار هکتار پایش مراتع و پنج هزار هکتار نظارت طرح‌های مرتع‌داری انجام و همچنین دو دستگاه آبشخور نیز ساخته‌شده است.

خبر جدید  مجمع علمای شهرستان دامغان

وی به مهم‌ترین اقدامات و فعالیت‌ها در واحد ممیزی و امور زمین اشاره و اضافه کرد: تاکنون برای ۹۵ درصد از عرصه‌های ملی دامغان به نام دولت سند مالکیت صادرشده است.

جذب ۶۵۰ همیار طبیعت در دامغان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان در ادامه ابراز داشت: در سال جاری تعداد ۱۹ فقره سند در راستای اجرای ماده ۳۹ برای اراضی ملی صادر و ۴۶ فقره واگذاری به مساحت ۵۶۳ هکتار به متقاضیان انجام‌شده است.

بهاور در ادامه تصریح کرد: نقشه‌برداری اجرای ماده ۱۳ به تعداد دو فقره، نقشه‌برداری به تعداد یک فقره، اصلاح و بازنگری پلاک‌ها به تعداد چهار فقره و تنظیم برگ تشخیص و فعالیت‌های واحد ممیزی و امور زمین اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان از جمله اقدامات صورت گرفته در این سازمان است.

خبر جدید  اردوی تیم ملی دارت در گرمسار+ فیلم

وی  بابیان اینکه واحد آموزش و ترویج سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری در راستای اشاعه فرهنگ منابع طبیعی نسبت به آموزش عمومی و مهارتی به‌ویژه به مجریان و بهره‌برداران اقدام می‌کند، افزود: واحد آموزش و ترویج اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان در سال ۹۶ اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی بهره‌برداران به تعداد ۵۰۰ نفر و جذب ۶۵۰ نفر همیار طبیعت در سطح شهرستان کرده است.

۱۵ تا ۲۱ اسفند در تقویم ملی هفته منابع طبیعی است که شعار این هفته به عنوان منابع طبیعی با مردم، برای مردم نامگذاری شده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد