سه شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۹
16:56:57 - شنبه 10 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵طرح درمانی با اعتبار ۲۳میلیارد ریال در شاهرود افتتاح شد
۵طرح درمانی با اعتبار ۲۳میلیارد ریال در شاهرود افتتاح شد
رضا چمن در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به افتتاح پنج طرح درمانی با حضور نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شاهرود در بیمارستان بهار، تاکید کرد: افتتاح پایگاه اورژانس شماره چهار شهری با اعتبار چهار میلیارد ریال در زمره این طرح ها بود که ظهر شنبه ۲۱بهمن ماه افتتاح شد. […]

رضا چمن در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به افتتاح پنج طرح درمانی با حضور نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شاهرود در بیمارستان بهار، تاکید کرد: افتتاح پایگاه اورژانس شماره چهار شهری با اعتبار چهار میلیارد ریال در زمره این طرح ها بود که ظهر شنبه ۲۱بهمن ماه افتتاح شد.

وی افزود: چهار طرح دیگر نیز در مجموعه درمانی بهار در این روز به بهره برداری رسید که مجموعاً ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار برای تکمیل و اجرای آن ها هزینه شده است.

سنگ شکن بیمارستان بهار راه اندازی شد 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: بخش ارولوژی و اتق عمل با ۲۶تخت و اعتبار سه میلیارد ریال، بخش داخلی و پست آی سی یو با۱۲تخت و اعتبار دو میلیارد ریال، واحد آندوسکوپی و کولونوسکوپی با اعتبار چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و واحد سنگ شکن با اعتبار هشت میلیارد ریال از طرح هایی بودند که امروز با حضور مسئولان افتتاح شدند.

خبر جدید  نمایشگاه عکس‌های قاجاری حرم رضوی در موزه گرمابه پهنه سمنان

چمن در ادامه و با بیان اینکه تکمیل کلینیک تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود درگیر اعتبارات است، ابراز داشت: از سه سال گذشته احداث کلینیک تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود آغاز شد که هم‌اکنون با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد با مشکل کمبود اعتبار مواجه است بنابراین احداث این مرکز ازجمله دغدغه‌های اصلی این دانشگاه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ازدحام جمعیت و مشکلات موجود در یکی از درمانگاه های شهر، افزود: بخشی از کلینیک‌های این درمانگاه به بیمارستان بهار منتقل‌شده که با این اقدام علاوه بر مدیریت زمان در نوبت‌دهی و سایر خدمات ۳۰ درصد ظرفیت کلینیک درمانگاه مذکور نیز آزاد می‌شود.

۵۶ پروژه در علوم پزشکی شاهرود تعریف شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه ۵۶ پروژه با مشارکت دانشگاه، استانداری سمنان و وزارت بهداشت در شهرستان تعریف‌شده است، ابراز داشت: سهم وزارت بهداشت در مشارکت پروژه‌های عمرانی ۵۰ درصد، سهم استانداری ۳۵ درصد و سهم دانشگاه ۱۵ درصد خواهد بود.

خبر جدید  توزیع سبد کالای نوروزی بین نیازمندان گرمسار

چمن بابیان اینکه بیمارستان میامی، مرکز جامع سلامت قلعه‌نو خرقان و شبکه بهداشت دهملا در این ردیف ۵۶ پروژه قرار دارد، تصریح کرد: از رقم ۷.۵ میلیارد تومان وزارت بهداشت تاکنون ۳.۵ میلیارد تومان پرداخت‌شده و مابقی درگرو تخصیص اعتبارات لازم است.

چمن در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه مراجعه به پزشک باید در شاهرود کاهش یابد، تصریح کرد: ۴۰ درصد ارجاع به متخصص و ۵۰ درصد درخواست اقلام دارویی توسط بیمار صورت می‌گیرد در شرایط مطلوب ۴۰ درصد بیماران با مراجعه به پزشک عمومی مشکل آن‌ها برطرف می‌شود اما به درخواست خودشان به متخصص مراجعه می‌کنند که این روند باید تغییر کند.

امید به زندگی در شاهرود ۷۸ تا ۷۹ سال است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه ۱۲۰ شاخص سلامت در بهداشت جهانی تعریف‌شده است، ابراز داشت: توسعه انسانی با سه شاخص سلامت، سواد و درآمد در نظر گرفته می‌شود که در شاخص «امید به زندگی» شاهرود با ۷۸ تا ۷۹ سال از متوسط کشور که ۷۶ سال است، سه سال بالاتر محسوب می شود.

خبر جدید  جشنواره داستان‌ نویسی رضوی؛ رویدادی بزرگ در ادبیات داستانی دینی کشور

چمن بابیان اینکه در هر یک هزار تولد ۸.۵ مرگ در نوزادان ثبت می شود اما در شاهرود این عدد ۷.۵ است، تصریح کرد: سال گذشته میزان مرگ و میر کودکان زیر یک سال در هر یک هزار تولد، ۱۱ نفر و در کشور ۱۲ نفر بود که نشان می‌دهد از متوسط کشوری بهتر هستیم.

وی بابیان اینکه خواهرخواندگی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و سمنان در راستای افزایش تعاملات استاد و متخصص انچام شده است، افزود: تعامل بین دو دانشگاه به توسعه استان کمک خواهد کرد چرا که در قالب اقدامات مشارکتی می‌توان پژوهش‌های بیشتری را به ثمر رسانید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد