چهارشنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۸
۱۹:۴۵:۵۹ - چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵۴۴ هزار نفر در سطح کشور مجوز ثبت کارگاه صنایع دستی دریافت کردند
۵۴۴ هزار نفر در سطح کشور مجوز ثبت کارگاه صنایع دستی دریافت کردند
مهدی‌شهر – مدیرکل آموزش و حمایت از تولید سازمان میراث فرهنگی، با بیان اینکه ۵۴۴ هزار نفر در سطح کشور مجوز ثبت کارگاه صنایع دستی دریافت کردند، گفت: از این تعداد۴۲۰ هزار نفر فعال هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد فلاح ظهر چهارشنبه در آئین تجلیل از هنرمندان صنایع دستی استان سمنان به میزبانی یکی از هتل‌های مهدی‌شهر با بیان اینکه ۵۴۴ هزار نفر مجوز ثبت کارگاه صنایع دستی را در کشور دریافت کرده‌اند، تاکید کرد: این مجوزها در سامانه هوشمند سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ثبت شده است.

وی با بیان اینکه از بین ۵۲۰ هزار مجوز، هم اکنون ۴۲۰ هزار نفر در حوزه صنایع دستی فعال هستند، افزود: میراث فرهنگی بعد از جهاد کشاورزی بیشترین جذب تسهیلات مشاغل خانگی را در سال گذشته داشته است.

برآورد خسارات سیل به هنرمندان حوزه صنایع دستی

مدیرکل آموزش و حمایت از تولید سازمان میراث فرهنگی، بیان کرد: سهم تسهیلات مشاغل خانگی در سطح کشور ۸۰۰ میلیارد تومان است که در سال گذشته ۱۴۰ میلیارد تومان آن جذب صنایع دستی شد.

فلاح درباره خسارات به هنرمندان صنایع دستی سیل زده در برخی استان‌های کشور نیز، توضیح داد: برآوردها حاکی از خسارت یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریالی به کارگاه‌های صنایع دستی ناشی از وقوع سیل در ماه‌های اخیر است.

وی با بیان اینکه اطلاعات مربوط به خسارت دیدگان کارگاه‌های صنایع دستی در دست بررسی است، افزود: بخشی از این خسارت از سوی ستاد مدیریت بحران و بخشی دیگر از خسارت از سوی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پرداخت می‌شود.

کد خبر ۴۶۳۹۱۸۱


منبع :: ۵۴۴ هزار نفر در سطح کشور مجوز ثبت کارگاه صنایع دستی دریافت کردند

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد