دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹
2:42:00 - دوشنبه 1 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۵ مصوبه شورای مدیریت بحران استان سمنان
۱۵ مصوبه شورای مدیریت بحران استان سمنان
جلسه فوق العاده شورای هماهنگی مدیریت بحران استانداری سمنان با ۱۵ مصوبه درباره مناطق سیل زده و مدیریت بحران درباره سیل های احتمالی به پایان رسید.

15 مصوبه شورای مدیریت بحران استان سمنانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، استاندار سمنان در پایان این جلسه درباره خسارت های سیل و رانش زمین در کالپوش گفت :در اسرع وقت قرارداد های اجاره و اسکان موقت برای ساکنان منازل تخریب شده روستای حسین آباد کالپوش منعقد می شود.
علیرضا آشناگر افزود: با مطالعات زمینشناسی، در زمینی به مساحت ۵۴ هکتار و پس از تایید غیر رانشی و امن بودن منطقه، اسکان جدید و دائم مردم کالپوش آغاز می شود.
استاندار سمنان با اطمینان دادن به مردم کالپوش در خصوص پرداخت کمک های بلا عوض و تسهیلات به آنها از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تلاش کنند ، علاوه بر این کمک ها و تسهیلات، مشکلات مردم منطقه را کاهش دهند.
آشناگر گفت: با وجود تایید استحکام سد کالپوش و برای اطمینان بخشی بیستر به مردم, مدیریت آب منطقه ای استان سمنان موظف است از فردا به صورت کنترل شده آب خروجی سد را رها سازی کند.
وی تصریح کرد: معاونت امور عمرانی استانداری سمنان نیز باید با همراهی و همکاری دستگاه های مرتبط، اقدامات لازم برای احداث جاده دسترسی جدید برای روستای حسین آباد کالپوش را در دستور کار قرار دهند.
آشناگر در خصوص ساخت و ساز در منطقه رانشی در روستای حسینآباد کالپوش تاکید کرد :هیچدستگاهی حق ندارد در مناطقی که مطالعات زمین شناسی آن تایید نشده، ساخت و ساز کند و دستگاه هایی که این اقدام را تاکنون انجام دادند باید پاسخگو باشند.
آشناگر به مردم شهرستان مهدیشهر هم اطمینان داد هیچ مشکلی در خصوص سیلاب و ریزش کوه این شهرستان را تهدید نمی کند.
استاندار سمنان همچنین اعلام کرد: در سیلاب و رانش های زمین اخیر ۱۶۲ میلیارد تومان خسارات به زیرساخت های استان وارد شده که با اعلام به مدیریت بحران کشور در اسرع وقت ، این خسارت ها تامین و پرداخت خواهد شد.
وی گفت : مدیران دستگاه های اجرایی باید برای حفظ آمادگی و مقابله با بحران، در محل کار خود حضور داشته باشند.
در این جلسه مدیران دستگاه های اجرایی روند خدمات رسانی به مناطق آسیب دیده را تشریح کردند.


منبع :: http://semnan.iribnews.ir

خبر جدید  بزرگداشت شهید ابراهیم هادی در سمنان
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد