دوشنبه, ۲۷ اسفند , ۱۳۹۷
۱۲:۳۹:۱۳ - شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای طرح ترسیب کربن در دامغان پایان یافت
سمنان- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان گفت: عملیات احیای مناطق تحت پوشش طرح تعمیم ترسیب کربن در این شهرستان به پایان رسید.

اجرای طرح ترسیب کربن در دامغان پایان یافت

علی اکبر عباسی راد روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: عملیات نهالکاری، مدیریت هرزآب و آبیاری سنواتی در مناطق تحت پوشش طرح تعمیم ترسیب کربن دامغان در سال جاری انجام شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان اضافه کرد: این عملیات در سطح ۷۰۰ هکتار از اراضی بیابانی جنوب شهرستان توسط صندوق توسعه پایدار روستایی اجرا شد.
عباسی راد با بیان اینکه طرح تعمیم ترسیب کربن در جنوب دامغان با هدف مقابله با بیابان زایی انجام شد، به اجرای عملیات نهالکاری اشاره کرد و گفت: نهالکاری در ۲۴۰ هکتار از اراضی بیابانی روستاهای خورزان، فرات، محمدآباد، صالح آباد، کوه زر، رشم، معلمان و سینگ با اعتباری بالغ بر ۳۰۵ میلیون ریال انجام شد.
عباسی راد به عملیات احیای مدیریت هرزآب اشاره کرد و گفت: عملیات هرزآب در ۳۰۰ هکتار از اراضی روستاهای کوه زر و شیمی با صرف ۵۴۰ میلیون ریال به اجرا شد.
به گفته وی، آبیاری ۱۶۰ هکتار از نهال های کشت شده سال قبل در این مناطق با ۳۹۰ میلیون ریال اعتبار انجام شد، در اجرای این طرح از مشارکت بسیج جوامع محلی و توانمندسازی آنها به منظور کارهای احیایی، مدیریت، توسعه و بهره برداری پایدار از منابع طبیعی و نیز توسعه روستایی استفاده شد.
عباسی راد، طرح تعمیم ترسیب کربن را یکی از طرح های موفق در زمینه مقابله با بیابانزایی و ظرفیت سازی در سطح ملی برشمرد و افزود: تا کنون در ۱۶ روستای دارای جمعیت بیش از ۲۰ خانوار شهرستان دامغان برنامه توانمندسازی آغاز و ۹۰۰ نفر در قالب گروه های توسعه پایدار ساماندهی شدند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان خاطر نشان کرد: ظرفیت سازی در سطح محلی، توانمندسازی مردان و زنان، ایجاد مشاغل خرد و جلب مشارکت روستائیان در راستای احیا و مدیریت اقتصادی مراتع تخریب شده از دستاوردهای اجرای طرح تعمیم ترسیب کربن است.
به گزارش ایرنا، شهرستان دامغان دارای یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۶۹۲ هکتار اراضی ملی است که تاکنون برای ۹۸ درصد از اراضی ملی این شهرستان سند مالکیت دفترچه ای به نام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر شده است.
۹۸۵۶/۶۱۰۳


منبع :: http://www.irna.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال