پنج شنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۸
۲۰:۴۹:۵۶ - چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جنگ با کفار قطعی است/ تحقق صلح با برچیده شدن کل فتنه از دنیا
شاهرود – عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه موضوعی برای تفاهم با کفار نیست، گفت: جنگ با کفار قطعی و تا مرز پیروزی کامل اسلام و برچیده شدن کل فتنه از عالم ادامه دارد.

جنگ با کفار قطعی است/ تحقق صلح با برچیده شدن کل فتنه از دنیا

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید مهدی میرباقری شاهرودی در تجمع ظهر چهارشنبه مردم شاهرود برای حمایت از سپاه پاسداران به میزبانی مدرسه قلعه این شهر با بیان اینکه تمام زندگی انسان عرصه پرستش محسوب می‌شود، ابراز کرد: این پرستش است که تبدیل به دانش، تفکر، فناوری، جامعه سازی، اندیشه و سبک زندگی و … می‌شود لذا در تمام دنیا محور زندگی بر پرستش است.

وی ابراز کرد: این درست نیست که تمام دنیا عرصه زندگی بشر قرار گیرد و در گوشه‌ای از آن پرستش وجود داشته باشد اما اختلاف در پرستش است که نوع زندگی را می‌سازد.

زندگی بر محور دین

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی با بیان اینکه زندگی مومنانه زندگی است که سراسر آن بر محور دین الهی و خدای متعال باشد، گفت: پرستش یک مفهوم حداکثری است، اگر کسی حقیقتاً موحد باشد تمام عرصه‌های زندگی‌اش موحدانه خواهد بود نه اینکه فقط برای دین خدا نماز بخواند و روزه بگیرد بلکه تمام محورهای زندگی او بر مبنای دین قرار دارد.

میرباقری شاهرودی بیان کرد: پرستشی که مبنای اختلاف است، فقط به معنای پرستش صرف نیست این مفهومی عمیق است که تمام عرصه‌های حیات انسان را در بر می‌گیرد چرا که انسان در حال اندیشیدن هم پرستش می‌کند حال این پرستش درباره خدای متعال است یا درباره لذایذ دنیا و یا بت‌ها و … وقتی مردم جامعه پردازی، فناوری، تولید، تعامل و سایر مفاهیم اجتماعی را در زندگی خود می‌بینند سراسر از پرستش می‌آید اما نوع پرستشی که امروز مسلمانان و کفار دارند متفاوت است لذا هرگز این دو نوع پرستش یکی نخواهند بود.

عدم معامله بر سر خدا

مدرس حوزه علمیه قم بیان کرد: بر سر خدا نمی‌توان معامله و مذاکرات کرد چرا که همه چیز باید بر محور معبود شکل بگیرد پس این استنباط که آن‌ها خدای خود را بپرستند و ما خدای خودمان را درست نیست دنیا تنها در یک زمان به صلح می‌رسد آن هم وقتی است که تمام مردم یک خدا را بپرستند.

میرباقری شاهرودی افزود: نکته دیگر این است که اختلاف سر معبود حتماً به درگیری و جنگ ختم می‌شود لذا تمام جنگ‌های دنیا بر سر معبود است حال این معبود می‌خواهد دنیا باشد که عده‌ای دنیا پرستی می‌کنند حال می‌خواهد موحدان یا کفار باشند.

وی با بیان اینکه وقتی همه موحد شدند نظام جهان به صلح کشیده می‌شود، تاکید کرد: زمانی امام خمینی (ره) فرمودند اگر همه انبیا در یک خانه جمع شوند بر سر هیچ چیزی نزاع نخواهند کرد چرا که همگی خدا را می‌پرستند این جمله نشان می‌دهد که صلح حقیقی فقط زمانی میسر می‌شود که بساط بت پرستی و شرک جمع شود و همه عالم موحد باشند.

تعلقات دنیوی منشأ نزاع

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه نزاع‌ها همواره بر سر تعلقات انسانی است و وقتی همه در دنیا موحد شوند، تعلقات دیگری وجود ندارد که بر سر آن‌ها نزاع کرد، ابراز داشت: اگر توحید در جهان حاکم شد، نزاع برچیده می‌شود.

میرباقری شاهرودی بیان کرد: اختلاف بر سر معبود قابل گفتگو و مذاکره نیست و نکته دوم اینکه این اختلاف به تمام نقاط زندگی کشیده می‌شود کفار زندگی شأن کافرانه است و موحدان زندگی شأن موحدانه؛ وقتی دوران ظهور رسید و بساط شرک جمع شد همانطور که در ادعیه متبرکه بارها آمده، دیگر نقطه مشترکی با کفار باقی نمی‌ماند. آن زمان مؤمن و کافر باید بر سر چه چیزی با هم مشترک باشند؟

وی افزود: حتی اگر همه موحدان نیز کافر شوند بازهم جنگ تمام نمی‌شود چرا که تعلقات کفار به دنیا و امثال آن یکی دو تا نیست و همواره بر سر آن‌ها درگیری خواهد بود و این قانون نزاع است اگر جنگ‌های بزرگ تاریخ را مشاهده کنیم خواهیم دید که ده‌ها میلیون مردم کشته شدند و در همین کشورمان هفت میلیون نفر از مردم جان باختند لذا فردی روزی پرسید چرا امروز با اسرائیل سر جنگ دارید مگر این کشور توان حمله بیولوژیکی و …را ندارد و در پاسخ به وی بیان شد که مگر در جنگ جهانی ایران با کسی وارد جنگ شده بود که هفت میلیون کشته داد؟ مگر دشمنان در برابر کوتاه آمدن ما کوتاه می آیند؟

جنگ جهانی جنگ تمدن بین غربی‌ها بود

این کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه در جنگ جهانی نه مسلمانان و نه مسیحیان دخیل نبودند بلکه این جنگ‌ها جنگ بین تمدنی غربی‌ها بوده است، ابراز کرد: جنگ دنیا پرستان غربی ده‌ها میلیون کشته به پشتیبانی سلاح‌های مخرب از جهان گرفت اما امروز پشتوانه ما در ایران اسلامی همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند اینگونه سلاح‌ها نیست پس جنگ بین موحدان و کفار قطعی است تا زمانی که همه موحد شوند.

میرباقری شاهرودی بیان کرد: ما دنبال صلح هستیم اما صلح پایدار و این امر با برچیده شدن بساط دنیا پرستی میسر می‌شود اگر ما از خدا پرستی کوتاه بیاییم بازهم جنگ حتمی خواهد بود لذا انبیا فقط صلح طلب واقعی هستند چرا که موضوع نزاع را از بین می‌برند پس غیر انبیا در طول تاریخ حتماً دنبال جنگ هستند چرا که نمی‌شود بر سر دنیا پرستی نجنگید.

وی با بیان اینکه اگر انسان‌ها منفعت طلب شدند و نه انسان ایثارگر و طالب خدا، قطعاً بر سر دنیا پرستی می جنگد، ابراز کرد: انسان منفعت طلب به دنبال زیر پا گذاشتن تمام انسان‌ها برای رسیدن به هدف است که امروز این امر را در رفتار سیاست مداران غرب مشاهده می‌کنیم.

جنگ تا رفع کل فتنه

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی گفت: امروز اگر برخی انقلابیون کشور را متهم می‌کنند که از مدار اعتدال بیرون رفته‌اند و می‌خواهند درگیری ایجاد کنند، اشتباه است چرا که موضوع درگیری انقلابی گری نیست موضوع درگیری تعدد الهه ها محسوب می‌شود لذا باید بپذیریم که موضوع فراتر است؛ امروز یا باید اسیر کفار شد یا بر سر دنیا با آن‌ها جنگید چرا که جنگ بین موحد و کفار تمامی ندارد.

میرباقری شاهرودی با بیان اینکه جنگ آنجایی تمام می‌شود که بساط فتنه از عامل برچیده شود، تاکید کرد: ائمه اطهار (ع) پیشگام این امر بودند و حضرت بقیه الله (عج) این امر را به خواست خدا اجرا خواهند کرد تا کل فتنه برچیده شود و آن زمان است که صلح برقرار می‌شود ما دنبال صلح هستیم اما صلح راهش این است.

وی افزود: تعدد پرستش به درگیری حتمی ختم می‌شود و درگیری تنها به جنگ نظامی محدود نمی‌شود بلکه جنگ همه جانبه ای را شامل می‌شود که یک سوی آن کفار هستند و دیگر بخش موحدان؛ لذا این درگیری‌ها تا زمانی ادامه می‌یابد که تمام فتنه از کل دنیا حذف شود.

ضرورت تبری از کفار

این مدرس درس خارج فقه حوزه علمیه و دانشگاه با بیان اینکه کارهای اساسی برای انبیا تعریف شده که نخستین آن‌ها تبری از جامعه کفار است، ابراز کرد: به هیچ وجه نباید موحدان مایه دست کفار شوند لذا باید مرزهای فرهنگی و سیاسی شأن از یکدیگر محفوظ باشد.

میرباقری شاهرودی بیان کرد: اینکه می‌گویند می‌بایست از سبک زندگی کفار دوری کنیم دقیقاً به همین خاطر است چرا که در این سبک زندگی فکر و پرستش پنهان است.

کد خبر ۴۵۸۷۲۴۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال