پنج شنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۸
۱۸:۵۰:۱۲ - یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وجود تکدی‌گری آهنگین و تکثیر آن برای شاهرود مطلوب نیست
شاهرود-امام جمعه شاهرود با بیان اینکه وجود تکدی‌گری آهنگین و تکثیر آن برای این شهر مطلوب نیست، گفت: تداوم آن باعث ضربه به هنرمندان عرصه موسیقی می‌شود.

وجود تکدی‌گری آهنگین و تکثیر آن برای شاهرود مطلوب نیست

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس امینی عصر یک‌شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شاهرود به میزبانی دادگستری این شهر ضمن بیان اینکه تکدی‌گری آهنگین و تکثیر آن برای شهر خوب نیست، ابراز داشت: تداوم این تکدی‌گری‌ها به اصل هنر، موسیقی و هنرمندان آسیب وارد کرده و باعث توهین به این سه مقوله خواهد شد که می‌بایست این موارد رسیدگی شود.

وی ضمن بیان اینکه شادی‌های روز نیمه شعبان می‌بایست کنترل‌شده باشد، اضافه کرد: نباید در این روز مقدسات زیر سوال و مسئله اصلی فراموش شود بلکه می‌بایست امنیت روانی اجتماعی برای همه مردم فراهم و همه برخوردار از موهبت‌های این روز باشند.

استفاده از محصولات بومی در دستور کار

امام‌جمعه شاهرود می‌بایست در سه حوزه رونق اقتصادی، خرید کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق و واردات بی‌رویه کالا کار فرهنگی کرد، ابراز داشت: متأسفانه برخی مسئولان رده‌بالا از خودروهای خارجی استفاده می‌کنند و این در شرایطی است که خودرو باکیفیت تولید داخل وجود دارد لذا در شورای فرهنگ عمومی دستگاه‌ها برای فرهنگ‌سازی این مقوله‌ها پای‌کار باشند.

امینی با تأکید بر اینکه کار اجرایی و فرهنگی قبل از حادثه می‌بایست مدیریت شود، اضافه کرد: علیرغم آثار مخرب سیلاب‌های اخیر و آسیب وارده به هم‌وطنان باید ازلحاظ مثبت نیز به این حادثه تلخ نگاه کرد که باعث جوشش عظیم مردم برای همراهی با سیل‌زدگان شد.

وی با یادآوری اینکه عنوان نام شاهرود به معنای رود بزرگ است که هرلحظه احتمال بروز سیلاب در آن وجود دارد، گفت: باید برای مدیریت بحران از هم‌اکنون اقدامات مؤثر انجام شود.

امینی بابیان اینکه در بحث دعوت از کارشناسان حوزه اجتماعی یا اقتصادی باید در چهارچوب شورای فرهنگ عمومی کار پیگیری شود، اضافه کرد: نمی‌توان در اجرا دخالتی داشت اما می‌توان در کنار رونق تولید به حوزه شهری نیز پرداخت و از مسئولان خواست تا از محصولات بومی و محلی استفاده کنند و با توجه به استقبال خوب مردم از نمایشگاه نوروزی انتظار می‌رود این نمایشگاه‌ها از حالت فصلی خارج و تبدیل به نمایشگاه دائمی شود.

نبود بازار فروش، مشکل عمده رونق تولید

شهردار شاهرود نیز در این نشست بابیان اینکه اخذ مجوز یکی از موانع مهم پیش روی سرمایه‌گذاران در راستای تحقق شعار سال است، ابراز داشت: بعد از تسهیل راه در اخذ مجوزهای لازم، دومین مانع نبود بازار فروش تولیدات است که غالباً حمایت‌های خوبی در این زمینه وجود ندارد.

محسن احمدی بابیان اینکه وجود نمایشگاه دائمی عرضه محصولات محلی برای شهر ضروری است، تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال گُل‌کاری زیادی صورت گرفت و ۱۵ هزار اصله نهال و سال گذشته نیز همین تعداد در سطح شهر کاشته شد یکی از اقدامات شهرداری در راستای تحقق شعار سال تولید این محصولات در گلخانه‌های داخل شهرستان است.

وی بابیان اینکه ۵۰ درصد درآمدها در شهرداری به نسبت سال گذشته افزایش داشت، اضافه کرد: تلاش شد تا المان‌های بهتر طرح‌ریزی و اتوبوس گردشگری در شهر به گردش درآیند که المان خانه روستایی بیشترین بازدید را به خو اختصاص داد و همچنین اتوبوس گردشگری نیز در طول سال به ارائه خدمات خواهد پرداخت.

جمع‌آوری ۱۵۰ میلیون تومان برای کمک به سیل زدگان

فرمانده سپاه ناحیه شاهرود نیز بابیان اینکه ۱۵۰ میلیون تومان کمک از سوی مردم شهرستان برای سیل‌زدگان کشور جمع‌آوری شد، ابراز داشت: مردم در بحث مشارکت و کمک به سیل‌زدگان همکاری‌های خوبی داشتند که هنوز نیز این سیل مهربانی ادامه داشته و مردم کمک‌های خود را نقدی و غیر نقدی به پایگاه‌های بسیج تقدیم می‌کنند.

سرهنگ جواد عبیری بابیان اینکه از بسطام و بی ارجمند دو دستگاه تجهیزات به مناطق سیل‌زده ارسال شد، تصریح کرد: ۳۵۰ نفر در قالب گروه‌های جهادی از استان سمنان به مناطق مختلف اعزام و از این تعداد ۱۲۰ نفر از شاهرود برای این کار سامان‌دهی شدند.

وی اضافه کرد: در بحث تحقق شعار سال معتقدیم تا گفتمان‌سازی لازم صورت نگیرد نمی‌توان کار جدی در این حوزه انجام داد لذا با توجه به اینکه شغل اکثر مردم این خطه کشاورزی است لذا تلاش شد تا برای رونق تولید در صنایع بسته‌بندی صادراتی ورود کنیم که در این راستا از کارگاه‌های کوچک و زودبازده حمایت می‌شود.

وجود ۲۰۰۰ صنعت‌گر حوزه صنایع دستی در شاهرود

رئیس اداره میراث فرهنگی شاهرود نیز در این نشست بابیان اینکه دو هزار صنعت‌گر در این شهرستان پیرامون صنایع‌دستی فعالیت می‌کنند، ابراز داشت: آموزش و اعزام این صنعت‌گران به نمایشگاه‌های مختلف کشور برای معرفی هنر بومی محلی امسال نیز در دستور کار قرار دارد.

حمیدرضا حسنی تصریح کرد: به دنبال ایجاد فروشگاه دائمی عرضه تولیدات صنایع‌دستی برای این صنعتگران هستیم که محدوده چهارراه دادگستری شاهرود فروشگاهی برای این منظور تعبیه‌شده است که در صورت تأمین اعتبار لازم برای تجهیز طی هفته صنایع‌دستی افتتاح خواهد شد.

وی افزود: هفته آینده جشنواره سفر به توران و رضاآباد برگزار می‌شود که البته برای حمایت از بخش صنایع‌دستی در این جشنواره نیز عرضه محصولات نیز گنجانده شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این نشست، حضور افراد کارشناس حوزه اجتماعی در جلسات شورای فرهنگ عمومی تصویب و همچنین استفاده از کالای ساخت شهرستان و محصولات محلی مجدد مورد تأکید قرار گرفت، همچنین سال ۹۷ شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهرود ۲۷ دستور، ۲۸ مصوبه و دو کارگروه داشت.

کد خبر ۴۵۹۰۷۷۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال