سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰
13:16:22 - سه‌شنبه 11 مه 2021
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح زراعت چوب در استان سمنان با تولید ۸۰ هزار اصله نهال توسعه می‌یابد
طرح زراعت چوب در استان سمنان با تولید ۸۰ هزار اصله نهال توسعه می‌یابد
جعفر مرادی حقیقی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان به خبرنگار پیام طبیعت گفت: اجرای طرح توسعه زراعت چوب با تولید ۸۰ هزار اصله نهال در شهرستان‌های سمنان و شاهرود با هدف جلوگیری از تخریب جنگل‌ها دنبال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان جعفر مرادی حقیقی ابراز داشت: پنج گونه درختی برای طرح توسعه زراعت چوب در استان سمنان برنامه‌ریزی شده است .
وی تصریح کرد: یکهزار و ۳۰۰ هکتار زمین در مناطق جنوبی شهر سمنان برای توسعه زراعت چوب در نظر گرفته شده که  با شهرداری سمنان برای توسعه زراعت چوب به صورت مشارکتی در این منطقه توافق شد.
مرادی حقیقی یادآور شد: اکنون ۲۵ هکتار نهالکاری شد، ۲۵ هکتار دیگر امسال نهالکاری می‌شود و ۵۰ هکتار دیگر نیز با مشارکت شهرداری توسعه زراعت چوب دنبال می‌شود.
 وی ادامه داد: کاشت درختان اکالیپتوس، سنجد و کاج تهران در مناطق گرمسیر استان سمنان و کاشت درختانی مانند صنوبر و تبریزی برای مناطق شمالی و سردسیر استان برنامه‌ریزی شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان بیان کرد: اجرای طرح توسعه زراعت چوب یکی ازطرح ملی برای تنفس جنگل‌ها و در قالب اجرای طرح ۹ در۹۹ سال ۱۳۹۹بود و در سال ۱۴۰۰با طرح ۳در ۱۴مجددا از سوی سازمان جنگلها توسعه زراعت چوب در دستور کار اداره کل قرار دارد.
وی اضافه کرد: توسعه زراعت چوب با همکاری شهرداری سمنان و استفاده از آب‌های نامتعارف فاضلاب شهری در مناطق جنوبی سمنان و شاهرود دنبال می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با اشاره به نقش‌ آفرینی مهم زراعت چوب در تامین مواد اولیه، اقتصاد، اشتغال، معیشت و بی‌نیازی از واردات و افزایش میزان صادرات اظهار داشت: موضوع زراعت چوب به عنوان یک طرح راهبردی برای اشتغالزایی و حفظ عرصه‌های منابع طبیعی مورد توجه است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان اظهار داشت: طرح ایجاد بادشکن زنده به منظور جلوگیری از فرسایش بادی و خاکی و جلوگیری از خسارت به اراضی کشاورزی و زیرساخت‌های شهری و روستایی با استفاده از کاشت درختان به منظور توسعه زراعت چوب امسال نیز مانند سال گذشته دنبال می‌شود. ۴۶
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  پروژه موزه بزرگ سمنان متوقف نیست
0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار
آخرین اخبار سرویس سمنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد